Спеціальні потреби

У Грузії тривають американсько-грузинські військові навчання


В маневрах беруть участь близько 600 американських та грузинських солдатів

Двотижневі навчання, триватимуть до 25 травня, проходять на базі Вазіані, неподалік Тбілісі. В маневрах беруть участь близько 600 американських та грузинських солдатів. Вперше США для такого роду навчань надіслали повну механізовану бригаду, оснащену у тому числі 14 бойовими машинами піхоти «Бредлі», переправленими через Чорне море з Болгарії.

Американські та грузинські військові мають спільних досвід ведення війни в Афганістані та можливо матимуть об’єднати свої зусилля і в майбутньому, каже командир 173 американської військово-повітряної бригади Майк Фостер.

«Ми проводили з грузинами спільні навчання в минулому. Ми працювали разом в Афганістані. Цьогорічні навчання – це унікальна можливість для нас. Ми маємо місцеву повітряну бригаду, механізовану бригаду зі США. Така партнерство – приклад того, як ми будемо воювати у майбутньому. Спільне навчання – унікальна можливість для обох держав», - говорить Фостер.

США підтримують прагнення Грузії членства у НАТО. Розташована біля Тбілісі військова база Візіані була у минулому повітряною базою Росії. Кілька років тому Росія вивела звідти свої сили у рамках Європейської угоди про скорочення озброєнь. Росія, яка у цей час проводить спільні навчання з Китаєм у Середземному морі, поки що офіційно не відреагувала на американсько-грузинські навчання.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG