Спеціальні потреби

Пайфер: найімовірніший сценарій – заморожений конфлікт (огляд преси)


Steven Pifer
Steven Pifer

На Східній Україні варто очікувати продовження замороженого конфлікту, пише Стівен Пайфер на сайті аналітичної організації Brookings Institution.

Варіант повного встановлення миру з відновленням суверенітету України на захоплених територіях колишній посол США в Україні вважає малоймовірними. Він не виключає протилежного сценарію – нового спалаху війни.

Однак найбільш можливим він називає третій сценарій – продовження замороженого конфлікту.

«Зі свого боку, Київ може бути не проти замороженого конфлікту. Він дасть уряду час навести лад з фінансовими справами та взятися до довгого переліку реформ. А ще український уряд, можливо, не хоче брати на себе економічну відповідальність за частини Донеччини та Луганщини, контрольовані сепаратистами – чого від нього вимагає Мінська угода-2. Натомість Київ може воліти відфутболити цей економічний тягар Москві», – пише Пайфер.

Тимчасом як хитке перемир’я стримує обидві сторони від повномасштабних воєнних дій, не танки, а російський рубль завойовує захоплені частини Східної України, пишуть Юлія Суркова та Дарина Краснолуцька в Bloomberg.

У самому керівництві самопроголошеної «Донецької народної республіки» не існує єдиної думки щодо майбутньої валюти «республіки». Її лідер Андрій Пургін каже, що нова валюта потрібна через нестачу гривні, посилену обмеженням на пересування, запроваджені київським урядом, але водночас додає, що гривня не зникне з обігу повністю. Однак «міністр закордонних справ» «ДНР» Олександр Кофман виступає за повну заміну гривні рублем.

Водночас у «Луганській народній республіці» в обігу досі переважає гривня, хоча тамтешній лідер Ігор Плотницький і заявив, що 85% платежів у «республіці» здійснюється в рублях. Утім, «апетит» на рублі зростає й тут, додають автори.

XS
SM
MD
LG