Спеціальні потреби

Брідлав: Росія вочевидь готується до нового наступу


Російське командування зробило із сепаратистів армію - командувач НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00

Російське командування зробило із сепаратистів армію - командувач НАТО. Відео

Росіяни, судячи з усього, скористалися недавнім затишшям в Східній Україні, щоб підготуватися до нового наступу, сказав командувач сил НАТО у Європі Філіп Брідлав.

«Зараз ситуація нестійка. Російські сили скористалися недавнім затишшям для перегрупування сил і захисту захоплених раніше позицій. Їхні дії мають усі ознаки того, що готується новий наступ», - сказав він.

Виступаючи у Комітеті Сенату з питань збройних сил, він закликав Конгрес посилити американську розвідку, щоб краще розуміти наміри Володимира Путіна в регіоні.

«Воєнні операції Росії протягом минулого року в Україні та загалом у регіоні показали, що в нашому зборі інформації та аналізі є прогалини, - сказав Брідлав. – Деякі російські військові навчання застали нас зненацька, і наше розуміння російської присутності на місці, в Україні, досить обмежене».

За його словами, кількість фахівців з Росії в американській розвідці зменшилася після закінчення «холодної війни», і відповідні ресурси перекинули на війну в Іраку та Афганістані.

«Ми не можемо бути цілком певні, що завтра зробить Росія, і не можемо сповна зрозуміти наміри Путіна. Але ми можемо робити висновки з його дій, - сказав він. – Те, що ми бачимо, свідчить про нарощування Росією її спроможностей, суттєву військову мобілізацію та амбітні стратегічні наміри».

Росія розгорнула в Україні командні пункти, протиповітряну оборону, артилерійську підтримку. За всіма цими напрямками відбулось посилення, яке перетворило сепаратистів на більш організовану бойову силу, сказав він.

Брідлав також закликав конгресменів не виключати надання зброї Україні.

«Ми є свідками того, як Росія застосовує усі засоби своєї державної потуги – дипломатичні, економічні, інформаційні, а також військові. Тому я вважаю, було б нерозумно нам завчасно відмовлятися від використання усіх можливих інструментів впливу, які ми маємо», - сказав він.

Путін реагує на силу і користується слабкістю, продовжив командувач, тому НАТО повинен збільшити можливість відбивати агресію, щоб зменшити його опортуністську самовпевненість.

«Ми справді виразно бачимо присутність російських командних структур на сході України. Думаю, що росіянам довелось на це піти, бо попереднім атакам на сході не вистачало єдності. Росіянам командування необхідне і з огляду на масштаби участі Росії у конфлікті. Усе це необхідно організувати та впорядкувати, щоб досягнути поставлених цілей.

XS
SM
MD
LG