Спеціальні потреби

Директор ФБР під вогнем критики за слова про Голокост


Джеймс Комі
Джеймс Комі

Угорщина услід за Польщею засудила висловлювання директора ФБР Джеймса Комі, який, як могло здатися, зрівняв роль Польщі та Угорщини в Голокості з роллю Німеччини.

МЗС Угорщини заявило у вівторок, що слова Комі, вимовлені минулого тижня в Меморіальному музеї Голокосту та пізніше опубліковані в газеті Washington Post, образливі для угорців.

Міністерство повідомило, що надіслало письмову скаргу до посольства США в Будапешті.

«Слова директора ФБР свідчать про вражаючу бездушність і неприпустиму поверховість, – йдеться в заяві МЗС. – Ми не приймаємо подібні узагальнення і наклеп – від кого б вони не походили».

Говорячи про важливість просвітницької діяльності на тему Голокосту, Комі заявив, що «в глибині душі вбивці та їхні спільники в Німеччині, Польщі та Угорщині не вважали, що творять зло».

«Вони переконали себе, що це було правильно, – сказав Комі у виступі, текст якого був розміщений на сайті ФБР без будь-яких коментарів. – Це має по-справжньому лякати нас».

Висловлювання Комі були особливо образливими для поляків, які наголосили, що Польща перебувала під жорстокою окупацією Німеччини протягом усієї війни і активно протистояла їй.

Угорщина спочатку об’єдналася з Гітлером у боротьбі проти Радянського Союзу, але пізніше намагалася досягти мирної угоди з союзниками за антигітлерівською коаліцією, після чого її захопила Німеччина. Багато угорських чиновників добровільно виконували накази нацистів про депортацію євреїв.

Прем’єр-міністр Польщі Ева Копач у неділю назвала слова Комі «неприйнятними», заявивши, що «Польща була не винуватцем, а жертвою Другої світової війни».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG