Спеціальні потреби

Захід має зробити ставку на переможця - Україну (політолог Мотиль)


Перемога Росії в Україні може мати лише дві форми: або захоплення великих частин південносхідної України, або нав’язування Києву невигідних умов (або і те, й те), пише політолог Олександр Мотиль у World Affairs Journal, однак нічого з цього, швидше за все, не трапиться. Адже все, що менше за це, означатиме поразку Путіна, який знищив російську економіку та перетворив Росію на країну-парію.

«Натомість Україна переможе вже бодай тоді, коли не зазнає великої поразки. Якщо Україна може стримати агресію, вона покаже, що має волю та військову спроможність опиратися Кремлю, зупинити Путіна та його маріонеток і вижити як незалежна демократична держава», – пише політолог.

Хоча російський президент і марить відновленням «святої Русі», він залишається достатнім реалістом, щоб розуміти, які нищівні наслідки матимуть спроби знищити Україну для нього та для Росії. Тому, передбачає автор, Путін підтримуватиме заморожений конфлікт на Донбасі, де сепаратисти час від часу наступатимуть і відступатимуть, але утримається від захоплення інших великих територій.

А заморожений конфлікт, на думку автора, насправді «буде найкращим, що може статися в Україні», оскільки тим часом Захід (у разі початку суттєвих реформ в Україні) з великою імовірністю надасть Києву чималу економічну допомогу. А відтак – і військову (бодай для того, щоб гарантувати власні інвестиції). Українська армія, яка стає щодня сильнішою та ефективнішою, буде здатною стримувати противника.

«Росія не може виграти по-крупному. Україна не може програти по-крупному. А це означає, що Росія програє, а Україна перемагає […]. Захід повинен знати, що підтримуючи Україну, він не просто чинить правильно. Він також робить ставку на переможця», – підсумовує політолог.

Дивіться також: План Б США проти Росії розкрив Джон Керрі

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG