Спеціальні потреби

Російський шпигун затриманий у США, постане перед судом сьогодні


Міністр юстиції США, головний прокурор Мангеттена та ФБР сьогодні оприлюднили звинувачення проти російської шпигунської мережі у Нью-Йорку. Названо імена трьох підозрюваних : Евгена Бурякова (затриманий сьогодні у Нью-Йорку), Ігоря Споришева та Віктора Подобного. Двоє останніх перебувають за межами США.

Відповідно до прес-релізу розміщеного на сайті ФБР, "Буряков працював прихованим агентом розвідки в інтересах Російської Федерації, не повідомивши про відповідний статус Генеральну прокуратуру США, як того вимагає федеральний закон США".
У професійній соціальній мережі LinkedIn Євген Буряков значиться, як "заступник представника російського "Внешэкономбанка" у Нью-Йорку" - відзначає Російська служба "Голосу Америки".
Затриманий працював під прикриттям як російський банкір

Повідомляється, що підозрювані отримували накази від Служби зовнішньої розвідки Росії (СВР- прим.), які включали збір розвідданих з приводу можливих санкції США проти російських банків та зусиль США у розробці альтернативних джерел енергії

Бурякова було заарештовано сьогодні у районі Бронкс у Нью-Йорку, вже ввечері він має постати перед судом Нью-Йорка.


"Споришев та Подобний більше не проживають у США і не були затримані. У США вони знаходились у якості дипломатів і відтак мали дипломатичний імунітен від арешту та переслідування під час перебування у США", - повідомляє документ.

Прокурор США Прііт Бгарара відзначив :

"Через понад 20 років після того, що ми вважали закінченням Холодної війни — російські шпигуни намагаються працювати серед нас, ховаючись за завісою таємності. Справді, зараз присутність російського банкіра у Нью-Йорку сама по собі навряд приверне увагу, саме тому підозрювані могли вважати, що Бурякова не помітять. Але їм не вдалось шпигувати не привернувши увагу ФБР. Нью-Йорк справді зараз значно гостинніший до російських бізнесменів, ніж під час Холодної війни, але мої співробітники та ФБР лишаємось пильними до протизаконного збирання розвідданих іншими державами".

“Спроби інших держав неаконно збирати економічні та інші розвіддані у США через прихованих агентів є прямою загрозою безпеці США, і очевидно вказують на важливість контррозвідки у роботі системи нацбезпеки", - відзначив помічник міністра юстриції Джон Карлін.

Дивіться також : Покажіть дух Америки, дайте Україні зброю - сенатор Маккейн

Покажіть дух Америки, дайте Україні зброю - сенатор Маккейн
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:44 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG