Спеціальні потреби

Бжезинський: Надання українцям зброї для оборони – засіб стримування Путіна


Маккейн : Росія захоплює Україну, а Обама не бачить?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Маккейн : Росія захоплює Україну, а Обама не бачить?

Українському питанню та російській загрозі присвятили перше слухання Cенатського комітету зі збройних сил під керівництвом Джона Маккейна. Поділитися експертними думками запросили колишніх президентських радників із національної безпеки Збіґнєва Бжезинського та Брента Скоукрофта. Політолог Бжезинський запропонував стратегію попередження путінської агресії: розмістити військовий контингент у Балтійських країнах, не скасовувати санкції, надати українцям зброю для оборони та не відкривати дверей до членства у НАТО.

Перше засідання сенатського комітету зі збройних сил під керівництвом Джона Маккейна - і одразу критика надто оптимістичних заяв Барака Обами:

«Ліберальний світовий порядок опинився під загрозою як ніколи раніше. У своїй промові, пронизаній нереалістичним бажанням видавати бажане за дійсне, президент Обама сказав, що тінь кризи минула. Ці слова здивували усіх, хто стежив за тим, що відбувається нині у світі. Що Росія захопила та анексувала територію суверенної європейської держави, таке трапляється вперше з часів Гітлера і Сталіна».

Я боюся, що в один день, і я справді маю на увазі лише один день, Путін візьме і захопить Ригу і Таллін. Вони не зможуть протистояти
Збіґнєв Бжезинський

Нещодавні хизування Путіна збільшенням ядерного потенціалу Росії повернули у західне суспільство тривоги часів «холодної війни». Однак ймовірність ядерного конфлікту мізерна - вважає колишній радник президента США із національної безпеки Збіґнєв Бжезинський. Набагато страшнішими є недостатнє розуміння Заходом путінських амбіцій і небажання грати на випередження.

«Я боюся, що в один день, і я справді маю на увазі лише один день, Путін візьме і захопить Ригу і Таллін. Вони не зможуть протистояти. А ми скажемо — це шок, ми обурені, але, звісно, ми нічого не можемо вдіяти, аби не спровокувати ядерний конфлікт. Моя порада — розмістити якусь частину військ у Естонії — обмежену, це не буде провокацією. Американський контингент в Естонії не буде захоплювати Росію, і Путін це знає, але якщо Москва захоче загарбати Естонію, то отримає відсіч від американських військ».

Я боюся, що в один день, і я справді маю на увазі лише один день, Путін візьме і захопить Ригу і Таллін. Вони не зможуть протистояти
Збіґнєв Бжезинський

У ситуації з Україною випереджати вже запізно, а от стримувати — необхідно. Самі лише санкції діяти не будуть – переконаний Збіґнєв Бжезинський. Бо за ефектом лавини постраждати може й українська економіка. А чия обвалиться першою – прогнозувати важко. Натомість Бжезинський пропонує комплексну стратегію, яка змусить Кремль задуматись, перш ніж зробити наступний крок:

«Я боюся, що в один день, і я справді маю на увазі лише один день, Путін візьме і захопить Ригу і Таллін. Вони не зможуть протистояти. Економічні санкції — так, у довгій перспективі вони породять занепокоєння у суспільстві, це позбавить Путіна такої великої підтримки, зруйнує хибну віру росіян в те, що їх країна стає супердержавою. Але у короткій перспективі ми повинні нейтралізувати його особисті мотивації. І зробити це можна лише упевненими кроками, такими як надання українцям зброї для оборони. Ми маємо зробити для Путіна військову агресію проти України дорожчою. Але водночас, ми повинні дати йому сигнал про те, що ми готові домовлятися, а тому не будемо відкривати для України двері до членства у НАТО».

Нам необхідно мати бюджет, заснований на стратегії, а не стратегію, яка виходить із можливостей бюджету
Джон Маккейн

Адміністрація Обами озвучила плани скоротити оборонний бюджет Сполучених Штатів на один трильйон доларів до 2021-ого. Офіційно пропозиції презентують на початку лютого. Нині ж Маккейн намагається пояснити — економити на армії не час:

«Нам необхідно мати бюджет, заснований на стратегії, а не стратегію, яка виходить із можливостей бюджету. Ми повинні мати чітке уявлення про небезпеки, з якими ми зіштовхуємся, і бюджет, який здатний надавати ресурси, необхідні для того, аби протистояти їм».

Із головою Сенатоського комітету згодні і колишні президентські радники із нацбезпеки — Збіґнєв Бжезинський і Брент Скоукрофт. На чергові слухання Джон Маккейн запрошуватиме генералів у відставці, інтелектуалів та експертів з оборони, аби підкріпити свою позицію думками людей, які пам’ятають часи «холодної війни».

Дивіться також: Конгрес взявся за проекти про зброю для України

  • 16x9 Image

    Юлія Ярмоленко

    Юлія Ярмоленко приєдналася до Української служби "Голосу Америки" 2015-го. До цього 6 років працювала кореспондентом міжнародного відділу новин на телеканалі “ICTV”. Висвітлювала знакові події у 15 країнах світу – від Всесвітнього економічного форуму в Давосі і до Венеційської бієнале. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка із дипломом магістра. Киянка.

    Захоплюється фотографією, танцює румбу, співає італійською, зловживає словами «пацани» і «па-па». 

XS
SM
MD
LG