Спеціальні потреби

Звернення Обами: Можливості для американців та розумне лідерство США у світі


"Америка та її союзники демонструють силу, Росія ж ізольована, а її економіка в руїнах", - Барак Обама.

У традиційній промові "Про стан держави" Барак Обама відзначив, що після 15 років боротьби з міжнародним тероризмом Америка "перегортає сторінку" і зосередив промову на можливостях, які небувале зростання економіки відкриває для США. З повним текстом промови президента США можна ознайомитись тут.

У ході промови Барак Обама робив наголос на тому, що заплановані ним численні ініціативи у сферах економіки, доступу до освіти, соціальних можливостей, гарантій підвищення мінімальної заробітної платні та ін. потребують сприяння Конгресу (де більшість становлять республіканці - прим.). Він закликав політиків діяти в інтересах цілої країни, а не політичних сил, які вони представляють.

Америка та її союзники демонструють силу, Росія ж ізольована, а її економіка в руїнах

"Наша економіка зростає та створює нові робочі місця найшвидше з 1999-го року. Рівень безробіття менший, ніж був до фінансової кризи. Більша ніж будь-коли кількість молодих людей отримують дипломи; більша ніж будь-коли частина населення має медичне страхування; ми вперше за 30 років не залежимо від імпорту нафти", - відзначив Барак Обама.

“На даний момент - при економіці, що зростає, зменшенні дефіциту, стрімкому зростанні промисловості та буму в енергетиці - США вийшли з рецесії у стані, який дозволяє планувати майбутнє із більшою свободою ніж будь-яка країна світу. Тепер ми маємо обрати, ким ми хочемо бути у наступні 15 років та десятиріччя попереду"

Обама наголосив, що бачить місію уряду у створенні кращих можливостей для соціальної мобільності середнього та робітичного класу.

Економіка націлена на середній клас - це ідея, що вся країна почувається найкраще, коли кожен має рівні шанси на успіх

"Чи приймемо ми економіку, у якій лише невелика кількість людей почуваються надзвичайно комфортно? Чи може поставимо за мету економіку, у якій зростають і прибутки і можливості усіх, хто докладає зусиль?", - відзначив президент США.

Обама також пов'язав показники зростання в економіці із власною політикою сприяння середньому класу та створення можливостей для успіху громадян США - приносять позитивний результат.

"Економіка націлена на середній клас - це ідея, що вся країна почувається найкраще, коли кожен має рівні шанси на успіх, кожен отримує справедливу частку і кожен грає за єдиними для всіх правилами”, - сказав президент США.

Президент США зазначив, що вважає нинішній час сприятливим для запровадження нових соціальних ініціатив.

“У кожен період економічних змін протягом нашої історії, ця країна йшла на сміливі вчинки, щоб адаптуватись до нових обставин, і переконатись, що кожен має рівні шанси на успіх. Ми створили захист робітників, соціальне страхування, систему федерального медичного страхування, державну програму медичної допомоги нужденним, щоб захистити себе від найгіршого. Ми дали громадянам школи та коледжі, інфраструктуру та Інтернет - інструменти, які необхідні для того, щоб вони могли на повну реалізувати свій потенціал".

Ми є найкращим лідером, коли поєднуємо військову міць з сильною дипломатією

​У своїй промові Барак Обама відзначив, що вважає, що майбутнє за "розумнішим лідерством США" у світі.

"Ми є найкращим лідером, коли поєднуємо військову міць з сильною дипломатією; коли застосовуємо силу паралельно зі створенням коаліцій союзників; коли не дозволяємо нашим страхам приховати від наших очей нагоди, які несе це нове сторіччя. Саме цим ми зараз і займаємося - і по всьому світі відчувають позитивні наслідки", - додав президент США.

Говорячи про кризу в Україні, президент США відзначив, що розвиток ситуації показує "міць США та силу американської дипломатії".

"Ми виходимо з принципу, що великі країни не можуть залякувати менші - ми протистоїмо агресії Росії, підтримуємо демократію в Україні та надаємо гарантії союзникам по НАТО. Минулого року, коли ми разом з союзниками тяжко працювали над накладенням санкцій, деякі казали, що агресія Путіна це майстерна демонстрація стратегії та сили. Що ж, сьогодні Америка та її союзники демонструють силу, Росія ж ізольована, а її економіка в руїнах", - відзначив Обама.

Американці розраховують, що ми вдаватимемося до війни лише у крайньому випадку

Президент США також відзначив, що Америці вдалось домогтися припинення ядерної програми Ірану і тепер вона має шанс досягнути угоди, яка унеможливить отримання Іраном ядерної зброї і дозволить "уникнути ще одного конфлікту на Близькому Сході"

"Немає гарантій, що переговори досягнуть успіху, і я лишаюсь відкритим до усіх можливостей для недопущення отримання Іраном ядерної зброї. Але нові санкції проголосовані у Конгресі, на даний момент - лише підірвуть зусилля дипломатії, розірвуть зв'язок США з їх союзниками і гарантуватимуть, що Іран перезапустить ядерну програму. Тому я накладу вето та будь-який закон, який загрожуватиме зривом цього процесу", - заявив президент США.

Ми протистоїмо агресії Росії, підтримуємо демократію в Україні та надаємо гарантії союзникам по НАТО

Барак Обами відзначив, що "американці розраховують, що ми вдаватимемося до війни лише у крайньому випадку, і я прагну дотримуватись цієї норми".

Барак Обама також відзначив успіх військової кампанії проти терористичного угрупування "Ісламська держава".

“В Іраку та Сирії, лідерство США - включно з нашою військовою силою - зупиняє поступ "Ісламської держави". Замість того, щоб втягуватись у чергову наземну війну на Близькому Сході, ми очолюємо широку коаліцію, до якої входять і Арабські країни, яка поступово ослаблює і зрештою знищить це терористичне угрупування".

Барак Обама наголосив на важливості кібербезпеки США та закликав Конгрес ухвалити законодавство необхідне для відповіді на кіберзагрози.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG