Спеціальні потреби

Франція прискорює надання громадянства герою з Малі


Лассана Батілі
Лассана Батілі

За свій сміливий вчинок працівник кошерної крамниці в Парижі, на яку минулого тижня було здійснено збройний напад, отримає французьке громадянство за прискореною процедурою.

Лассана Батілі розповів в інтерв’ю «Голосу Америки» в суботу, що президент Франції Франсуа Олланд подзвонив йому та пообіцяв надати громадянство.

Батілі, 24-річний мусульманин з Малі, який сховав покупців у холодильнику в підвалі, а сам вибіг з крамниці, щоб повідомити поліцію, сказав, що для нього не мало значення віросповідання врятованих ним людей.

Його дії, сказав він, не мали «нічого спільного з релігією», додавши, що покупці були «невинними» людьми, які «нічого не зробили».

За його вчинок Батілі називають героєм. Нападник, Амеді Кулабалі, який належав до ісламістських екстремістів, напав на крамницю під час триденної серії терористичних нападів у Парижі, внаслідок яких загинули 17 людей.

І герой, і нападник були чорношкірими франкомовними вихідцями з Малі, що призвело до непорозуміння після того, як Батілі вибіг з магазину по допомогу.

Поліція одягла на нього наручники, поки через півтори години люди, які знали його, не підтвердили, що він – не нападником. Батілі намалював для поліції карту магазину. Після того, як він чотири роки там пропрацював і молився в цих стінах під час своєї зміни, Батілі добре знав це місце.

Батілі сказав, що «хоча мене й називають героєм, я не змінюся».

Батілі подав запит на громадянство 2014 року, проживши у Франції вісім років. Міністерство внутрішніх справ повідомило, що розгляд його документів прискорено, і міністр внутрішніх справ Бернар Казеньов вирішить питання про його натуралізацію у вівторок.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG