Спеціальні потреби

Захід повинен надати Україні необхідну фінансову підтримку - «Економіст»


За даними Moody’s, шанси України на дефолт «надзвичайно високі», а значить росіяни незабаром зможуть скористатися нагодою пришвидшити банкрутство сусіда.

Українська економіка у 2015 році не набагато краще почуватиметься, ніж торік, - про це у свіжому номері пише журнал «Економіст». У статті з назвою «На грані» викладений короткий аналіз нинішнього стану країни: «ВВП продовжує падати. Платежі за імпорт газу, оборона країни та підтримка гривні, яка фактично втратила половину своєї вартості минулого року, практично опустошили український уряд».

Економічне видання цитує голову НБУ Валерію Гонтарєву щодо «повномасштабної фінансової кризи». У 2015 році Україна має виплатити 11 мільярдів боргових зобов’язань, серед яких – 3 мільярди російської позики за облігації.

Цей борг, нагадує «Економіст», треба погасити до грудня цього року. Або й раніше, якщо український державний кредит перевищить 60% від ВВП – так передбачають умови довговору.

За даними рейтингової агенції Moody’s, шанси України на дефолт є «надзвичайно високі», а це значить, що росіяни незабаром зможуть скористатися можливістю пришвидшити банкрутство сусіда. Автор статті підозрює, що розмір боргу України вже перевищив 60%.

Паралельно з Росією, дострокового повернення своїх грошей можуть вимагати й інші кредитори, - пише видання. А це значить, що Києву фінансова підтримка потрібна вже як повітря.

Євросоюз пропонує Україні близько 2 мільярдів доларів, Сполучені Штати – ще 2 мільярди. При цьому, за найменшими підрахунками, як вважають економісти журналу, Україна потребує щонайменше 15 мільярдів.

Небажання Заходу запропонувати Києву більше грошей демонструє їхнє розчарування нездатністю нової команди почати проводити реформи, - вважає автор статті.

Дефолт, у разі його настання, послабить міжнародну довіру до нового українського керівництва і призведе до хаосу на валютному ринку. Утім журнал «Економіст» акцентує увагу, що важливішим наслідком українського банкрутства може стати не економічний, а політичний.

Розвал України підтвердить слова Володимира Путіна, що обіцянки Заходу нічо не варті, і що спроби змінити пострадянський простір призведуть лише до головного болю. Врезультаті, автор статті впевнений, що дуже скоро міжнародна спільнота змушена буде відповісти сама собі: чого для них варта Україна.


Дивіться також: США допомагають Болгарії позбутися залежності від Росії

Керрі порадив Болгарії іти до енергетичної незалежності від Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG