Спеціальні потреби

Порошенко: військового вирішення питання щодо врегулювання конфлікту на Донбасі - не існує


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Київ: Україна підтримує Мінський формат переговорів щодо деескалації конфлікту на сході країни і готова врегулювати конфлікт політичними шляхами. Про це в Києві 29 грудня на підсумковій прес-конференції сказав президент України Петро Порошенко.

«Військового вирішення питання щодо Донбасу не існує. Хто хоче побавитися - зброю в руки і вперед, під російські кулі, кулі найсильнішої військової машини на континенті. Існує виключно політичне вирішення конфлікту на Донбасі», - сказав президент України.

Він зазначив, що «свою відданість і прихильність Мінському формату висловили Сполучені Штати, Європейський Союз, Японія, Австралія, Канада, але і Росія».

«І є принцип міжнародного права - домовленості мають бути виконані», - заявив Петро Порошенко.

Він сказав, що зараз є прогрес щодо ситуації врегулювання конфлікту на сході України.

Президент України сказав, що досягти деескалації конфлікту на сході України можна «на основі Мінського протоколу, де прописані всі необхідні умови для наведення світу».

«І режим призупинення вогню, і звільнення всіх заручників - 150 звільнених - це не все. <...> Ключові умови Мінського протоколу, які дуже швидко принесуть мир в Україні дуже прості: перекриття кордонів і виведення іноземних військ з території України», - сказав Петро Порошенко.

Про те, що Мінські домовленості - ефективний документ для наведення порядку на територіях, окупованих сепаратистами, на думку президента України, підтверджує ситуація на звільнених територіях, які раніше перебували під контролем сепаратистів.

«Як тільки війська будуть виведені, ніякого конфлікту не буде, він надуманий. Перші кроки на звільнених територіях тому підтвердження. Нехай поїдуть в Слов'янськ, Лисичанськ, Краматорськ, Маріуполь і подивляться яким чином там поновлюється українська влада на українській землі. Це ще одне підтвердження того, що цей конфлікт принесений в Україну ззовні, той, хто його приніс - агресор», - підкреслив Петро Порошенко.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG