Спеціальні потреби

США та НАТО формально закінчили війну в Афганістані


Генерал армії США Джон Кемпбелл, командувач Міжнародними силами сприяння безпеки (МССБ), згортає прапор МССБ на церемонії закінчення воєнної місії в Кабулі, 28 грудня 2014 р.
Генерал армії США Джон Кемпбелл, командувач Міжнародними силами сприяння безпеки (МССБ), згортає прапор МССБ на церемонії закінчення воєнної місії в Кабулі, 28 грудня 2014 р.

США та НАТО в неділю формально закінчили свою участь у війні в Афганістані, однак терористичний рух «Талібан», з яким вони воювали 13 років, залишається непримиренним ворогом афганського уряду.

США та Північноатлантичний альянс завершили свої прямі воєнні операції церемонією у своїй штаб-квартирі в Кабулі. Однак війська чисельністю 13 500 солдатів, серед них – 11 000 американців, залишаться в країні, щоб допомогти в тренуваннях і консультувати афганські урядові війська, які переберуть на себе воєнні операції та операції з безпеки в день настання нового року.

Командувач Міжнародними силами сприяння безпеки, генерал армії США Джон Кемпбелл сказав, що США та НАТО не кидають Кабул напризволяще.

«Наша нова місія означає, що ми й надалі сприятимемо розвитку Афганістану, наші зобов’язання перед Афганістаном залишаються в силі», – сказав Кемпбелл.

Чи зможуть афганські війська стримувати бойовиків, які часто здійснюють смертоносні напади на сили безпеки Кабула, залишається відкритим питанням.

На піку перебування іноземних військових в Афганістані розміщувалися 140 тис. солдатів з 50 країн. За 13 років воєнних дій загинули майже 3 500 іноземних військових, з них більш як 2 200 – американці.

США ввели війська в країну, щоб скинути режим талібів і знищити навчальні бази аль-Каїди, яка влаштувала теракти 2001 року в США, внаслідок яких загинули майже 3 тис. людей.

XS
SM
MD
LG