Спеціальні потреби

Святий Миколай взяв подарунки для дітей в Україні


Святий Миколай завітав до дітлахів на Вашингтонщині
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00

Святий Миколай завітав до дітлахів на Вашингтонщині

ДІти української школи у передмісті Вашингтона не забувають про дітей в Україні.

До різдвяного розпродажу готувалися зазделегідь. В організації події активну участь брали батьки дітей, які навчаються в українській школі у передмісті Вашингтона.

"Це вже десятий рік, коли ми робимо цей базар. Ми робимо це раз на рік на свято Святого Миколая. Головне, що ми тут продаємо – це є печиво. Ми також борщ і голубці продаємо гарячі. І цього року також багато організацій, які збирають або забавки, або теплий одяг, або гроші, щоб на Україну посилати. Ми не забуваємо", - сказала співорганізатор базару Лада Онишкевич.

Найбільшою популярністю користуються солодощі: печиво та торти.

"На диво сьогодні розмели просто миттєво все. Розібрали, і мені залишається забирати порожні тарілки і надписи для речей, яких, на жаль, уже немає", - відзначила співорганізатор події Сара Твід.

Андрій Чорнодольский з дружиною привезли на різдвяний базар вертеп, виготовлений власноруч. Пан Андрій говорить, що у фігурках відтворені елементи одягу, які вважалися втраченими.

"Ми, де можливо, приїжджаємо, щоби люди знали, як виглядає наша традиційна коляда. Ми це робимо в церквах, ми це робимо в школах. Найважніше, щоб дітей зацікавити нашими традиціями", - сказав він.

Батьки переконані, що святкування дня Святого Миколая дозволяє не забувати свої витоки та передавати дітям українські культурні традиції.

"Я сьогодні прийшла, тому що це велике свято я з ним виросла – свято Миколая – і я дуже хочу, щоб мій син більше зрозумів культуру, традиції нашої України і виріс з цими традиціями так, як я виросла", - відзначила відвідувачка Рената.

"Люди тут дуже щирі та дружні. Традційне вбрання, багато всього цікавого. Мій син сьогодні співатиме. Він почувається піднесено, і я так само", - поділився своїми враженнями Марк, який відвідав захід.

Діти з вчителями, підготували концерт для своїх батьків та Святого Миколая.

"Ми починаємо готуватися з вересня, як тільки починається наша українська школа. Чому? Тому що наша наша школа є суботньою школою і діткам дуже важко запам”ятовувати від суботи до суботи те, що ми вчимо. Тому ми одразу розповідаємо про традиції, пишемо листи Святому Миколаю. Підготували те, що ми хочемо йому подарувати і щоб самим назад отримати подарунок від святого Миколая", - сказала вчителька української школи Наталія.

Поки діти співали, напружена робота відбувалась за дверима “Небесної канцелярії”.

"Там ми допомагаємо Святому Миколаю. Всі дарунки від ангелів складаємо разом, сортуємо їх і тоді можемо подати Святому Миколаю, щоб він міг представити кожній дитині", - відкрила таємницю помічниця Святого Миколая Лада.

Святий Миколай з’явився на святі вчасно. Школяри та вчителі передали Святому Миколаю подарунки для дітей з України та заспівали йому пісню. Після цього Святий Миколай роздав подарунки малечі.

"Святий Миколай приніс мені сьогодні гру на Х-Бокс 360 і називається вони Майн Крафт" – а що найбільше сподобалось сьогодні? – "подарунок, який я дістав".

"Мені сподобався спів на Свято Миколая", - додала учениця української школи.

"Мені сподобалося давати подарунки до дітей в Україні", - додала ще одна учениця.

"Миколай принесе дітям в Україні подарунки.... і любов", - вважають дівчата.

Дивіться також: Як вареники допомагають українській школі у США

Як вареники допомагають українській школі у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG