Спеціальні потреби

Інститут Кеннана знає, як здійснити реформи в Україні


Інститут Кеннана може допомогти Україні своїми експертами
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Інститут Кеннана може допомогти Україні своїми експертами

Щоб здійснити анонсовані реформи, українському уряду бракує системної аналітики. Про це заявляють у київському офісі Інституту Кеннана, пропонуючи урядовцям допомогу своїх експертів. Інститут Кеннана у Вашингтоні уже 30 років вивчає Росію та Україну, фінансуючи програми наукових обмінів. Сьогодні вашингтонський аналітичний центр планує активізувати свою експертну присутність, щоб допомогти Україні з реформами.

У київському представництві Фулбрайта гаряча пора. Співбесіду з експертною комісією проходять українські науковці, які хочуть стажуватися у Сполучених Штатах. Із понад сотні претендентів відберуть двадцять, і лише двоє фулбрайтівських стипендіатів отримають призначення в Інститут Кеннана у столичці США, Вашингтоні.

Для вчених-гуманітаріїв це ідеальна можливість академічної реалізації, доступ до найбагатших архівів і бібліотек, нагода поспілкуватися з першими величинами західного політикуму. Створений для вивчення СРСР, Інститут Кеннана після розпаду Союзу відкрив два представництва на пострадянському просторі: одне в Москві, друге в Києві. Ще тоді в інституті зрозуміли важливість України, каже його випускник, а нині знаний політолог, професор політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

«Інститут Кеннана подолав таку собі «русоцентричність» у підході до вивчення проблем країн колишнього Радянського Союзу. Це було надзвичайно важливо. Ну, і якщо говорити про сьогоднішній етап, то я сказав би, що унікальність Інституту Кеннана зросла ще більше. Тому що в Москві офіс Кеннана змушений був закритися, а в Україні він лишився. Тобто я думаю, що це підкреслює і увагу керівництва інституту до України, і можливість надалі розвивати американсько-українські наукові контакти», - каже Гарань.

Якби не Євромайдан, на Інститут Кеннана в Києві теж чекала б доля «іноземного агента». Учасники академічних обмінів привозили з Вашингтона досвід, який надто контрастував з пострадянськими практиками, каже інший випускник інституту, філософ і публіцист, доцент Києво-Могилянської академії та президент Фонду якісної політики Михайло Мінаков.

«Інститут Кеннана – це не просто науковий, дослідницький центр. Це є центр, де експерти, науковці постійно спілкуються з державними службовцями і дипломатами. З політиками, які ухвалюють рішення не на основі своїх політичних інтересів чи інтересів тих фінансових груп, до яких вони належать. Зненацька ви можете побачити, що політичні рішення – важливі рішення, що стосуються всього населення, всієї країни – ухвалюються на базі розумних порад, на основі аналізу», – каже Мінаков.

Щоб реформи були успішними, українські урядовці мають навчитися слухати аналітиків. На цьому наполягає новий директор київського представництва Інституту Кеннана Катерина Смаглій, яка щойно почала виконувати свої обов’язки. Експерти інституту знають, як, і готові допомогти уряду реформувати країну.

«Сьогодні в ситуації, коли уряд України, нова влада декларує відкритість до західного досвіду, коли вони хочуть зміцнити свої ешелони людьми із західною освітою, західною перспективою, знанням мов, Інститут Кеннана може допомогти уряду з цією унікальною експертизою», – каже Смаглій.

«Інститут Кеннана – це єдиний американський аналітичний центр, який з 1999 року має присутність в Україні. І це наша дуже сильна «додана вартість». Тому що ми аналізуємо Україну та Росію не сидячи десь у Вашингтоні і читаючи американські ЗМІ. Ми знаходимося в країні, ми маємо прямий доступ до академічної спільноти, до наукової спільноти України, до уряду. І, власне, це є та унікальна експертиза, яка допомагає Інституту Кеннана у Вашингтоні формулювати свою політику, свої рекомендації до уряду США відносно цього регіону».

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG