Спеціальні потреби

Українці вибороли своє право змінити країну - Джо Байден


Джо Байден: це останній шанс України
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Джо Байден: це останній шанс України

Демократію потрібно практикувати через функціонування громадянських інститутів, вважає Джо Байден.

Ознакою демократичного суспільства є не лише вибори, а повага до прав людини, верховенство права та вільні медіа наголосив у своєму виступі під час церемонії віце-президент США Джо Байден. За його словами – демократію потрібно практикувати через функціонування громадянських інститутів та у боротьбі з корупцією.

"Для нас є пріоритетом допомагати українцям та іншим країнам у світі запобігати та виявляти корупцію там, де вона відбувається. Боротьба з корупцією важка, але і не безнадійна робота. Кожен український лідер, з яким я познайомився, казав мені, що в Україні досі процвітає корупція. В Україні панувала клептократія. Українці зробили великий прогрес, але досі існують чималі перешкоди", - заявив віце-президент США.

Джо Байден переконаний сьогодні Україна отримала чи не останній шанс змінитися.

"Я відвідував Україну тричі за останні вісім місяців. Я спілкуюсь по телефону з українськими урядовцями щонайменше півтори-дві години щотижня. Ці люди, незважаючи на снайперські кулі, морози, вибороли своє право фундаментально змінити свою країну на краще. Вони знову отримали цей шанс. Вони не мають права його змарнувати. Вони отримали незалежність 25 років тому і змарнували свій шанс. Зробили Помаранчеву революцію – і знову змарнували шанс. Сьогодні їх останній шанс", - сказав Джо Байден.

Віце-президент США не оминув увагою і допомогу, яку надають Сполучені Штати Україні. За його словами її сила в експертній допомозі у будівництві демократичних інститутів.

"Ми вчимо їх, як укладати бюджет. Наші експерти з міністерства юстиції вчать як зробити судову систему прозорою та вільною. Ми навчаємо українських урядовців, які закони та регуляторні акти необхідні для створення антикорупційних інститутів безпосередньо в уряді і також інститути, які боротимуться з корупцією. Наші військові допомагають Україні підвищити свій захист та надають військову допомогу, яка відповідає стандартам демократій. Ми надаємо допомогу в гарантуванні безпеки, щоб протистояти агресії Росії", - відзначив віце-президент США.

Нагороди молодим українським активістам і народним депутатам вручила колишній держсекретар США Мадлен Олбрайт.

"Шлях України не буде легким, але українці мають право на можливість обрати власне майбутнє і у цьому вони мають друга та союзника Національний Демократичний Інститут. Я рада, що ми знову опинилися на правильному боці історії, оскільки ми зажди відображатимемо надії на сподівання людей у цілому світі", - заявила Мадлен Олбрайт.

Ганна Гопко, Сергій Лещенко та Олександр Солонтай виступили з короткими промовами та пообіцяли докласти максимальну кількість зусиль для побудови демократичної України та подякували США за підтримку.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG