Спеціальні потреби

Україна почала отримувати газ із Росії


Росія у вівторок відновила постачання газу в Україну після шестимісячної перерви, викликаної суперечками з приводу ціни і непогашених боргів.

Про це повідомила українська газотранспортна монополія.

«Україна почала отримувати російський газ. Обсяг імпорту становить близько 43,5 мільйона кубічних метрів на добу», - повідомив представник «Укртрансгазу» Максим Белявський.

Газ буде надходити через газопроводи, що проходять через білоруський Мозир і російську Суджу, додав він.

Україна в середньому споживає близько 200 мільйонів кубометрів газу на добу в зимові місяці.

В умовах відсутності російського газу і дефіциту вугілля у зв'язку з перервами в роботі вугільних шахт в країні через насильницькі дії сепаратистів, Україна була змушена перейти до масштабних відключень електроенергії.

У зв'язку з ускладненням відносин через сутички на сході України Росія наполягла на передоплаті як умови відновлення поставок взимку в рамках угоди, досягнутої в жовтні.

Україна відкладала перерахування коштів, наскільки це було можливо, але після раптового похолодання, яке призвело до падіння температури повітря нижче нуля, 5 грудня державна енергетична компанія «Нафтогаз» перевела російському «Газпрому» передоплату у розмірі 378 млн доларів за поставку одного мільярда кубометрів російського газу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG