Спеціальні потреби

У Єгипті спалахнули повстання через виправдання Мубарака


Студенти Каїрського університету протестують проти виправдання Хосні Мубарака, 30 листопада 2014 р.
Студенти Каїрського університету протестують проти виправдання Хосні Мубарака, 30 листопада 2014 р.

В університетах Єгипту в неділю вибухнули масові протести проти судового рішення про зняття кримінальних обвинувачень у справі проти колишнього президента Хосні Мубарака, який керував країною протягом 30 років. Його було засуджено до довічного ув'язнення 2012 року за звинуваченням у загибелі 239 антиурядових демонстрантів роком раніше. Однак Вищий суд скасував вирок і замовив повторний розгляд.

Активісти сприйняли це рішення як ще одну ознаку наступу на права, здобуті внаслідок повстання. Сотні демонстрантів зібралися біля Каїрського університету, розмахуючи портретами Мубарака за ґратами і вимагаючи «повалення режиму» – під цим гаслом 2011 року відбувалися повстання «Арабської весни», які прокотилися відТунісу до країн Перської затоки.

У суботу ввечері, після оголошення рішення суду, двоє людей загинули і дев’ятеро отримали поранення під час сутичок з поліцією, яка застосувала сльозогінний газ та дробовики, щоб розігнати близько 1 000 протестувальників, які намагалися потрапити на площу Тахрір – символічне серце повстання, внаслідок якого було повалено Мубарака.

XS
SM
MD
LG