Спеціальні потреби

Протести в американському Ферґюсоні після вердикту присяжних


Ферґюсон, Міссурі. 24 листопада.

Біля поліцейського відділення в передмісті Сент-Луїса Ферґюсоні (Ferguson) пролунали постріли, а з обуреного натовпу полетіли пляшки, коли стало відомо, що велика лава присяжних вирішила не висувати звинувачень проти білого поліцейського в зв'язку з убивством неозброєного чорношкірого хлопця в серпні.

На тлі оглушливого свисту деякі з кількох сотень демонстрантів намагалися підтримувати мирний характер акції протесту.

Поліцейські утворили захист з прозорих щитів біля входу у відділок. Як тільки влада оголосила, що присяжні вирішили не пред’являти звинувачень поліцейському Даррену Вілсону у вбивстві 18-річного Майкла Брауна, натовп почав зростати, і в правоохоронців полетіли пляшки і банки.

«Вбивці, ви просто вбивці!» - скандувала юрба. «Підлі вбивці», - кричала в мегафон одна жінка.

Недалеко від того місця, де після смерті Брауна відбувалися найсерйозніші заворушення, на випадок можливих масових арештів стояли десятки поліцейських і військових автомобілів.

«Вони повинні пізнати ту біль, через яку пройшли ці матері, стоячи на кладовищі», - кричала 40-річна Паулета Вілкес, помічниця вчителя, яка була серед демонстрантів.

Втім група з приблизно 35 осіб зібралася біля будівлі суду, де засідали присяжні. Серед них була біла жінка з плакатом «Життя чорношкірих мають значення». Багато демонстрантів виглядали враженими.

«Саме так і працює система правосуддя: багаті там, нагорі, а бідні тут, внизу», - заявив чорношкірий Антоніо Бернс, 25 років, який живе в околицях Ферґюсона.

Кілька волонтерів з «Міжнародної амністії» намагалися підтримувати спокій. Рідні Брауна негайно закликали до ненасильницької реакції на рішення присяжних.

Офіційні особи закликали до терпимості і заявили, що сили Національної гвардії будуть забезпечувати безпеку критично важливих об'єктів, таких як пожежні частини, поліцейські відділення і об'єкти комунальної інфраструктури.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG