Спеціальні потреби

Обама готовий працювати з республіканським Конгресом


Президент Барак Обама
Президент Барак Обама

Після поразки своєї Демократичної партії на проміжних виборах у вівторок президент США Барак Обама пообіцяв працювати з новою республіканською більшістю в Конгресі заради процвітаючого майбутнього американців.

Визнавши, що республіканці мали «хорошу ніч», отримавши більшість в Сенаті, президент Барак Обама взяв помірний тон, сказавши, що своїм голосуванням американці надіслали чіткий сигнал.

«Вони чекають, що люди, яких вони обирають, працюватимуть так само старанно, як і вони самі, - сказав президент. - Вони чекають, що ми сконцентруємося на їх прагненнях, а не на своїх. Вони хочуть, щоб ми робили свою роботу. Всі ми, представники обох партій, несемо відповідальність за те, щоб відповісти на ці настрої».

Вистпаючи на прес-конференції в Білому домі, президент назвав можливі питання спільної мови з республіканцями. Це зміцнення інфраструктури США і нарощування експорту. Обама повідомив, що зустрінеться з республіканськими лідерами Конгресу в п'ятницю, щоб отримати уявлення про їх програму і визначити можливі сфери співпраці.

Обама сказав, що в найближчі кілька тижнів він сподівається провести роботу з законодавцями щодо збільшення фінансування для тих, хто перебуває на передньому краї боротьби з вірусом Ебола в Західній Африці, і отримання схвалення Конгресу на використання військової сили в боротьбі з «Ісламською державою».

«Світовій спільноті слід знати, що ми об'єдналися в цих зусиллях, і що наші військові - чоловіки і жінки - заслуговують нашої недвозначною і єдиної підтримки», - сказав президент.

Світовій спільноті слід знати, що ми об'єдналися в цих зусиллях, і що наші військові - чоловіки і жінки - заслуговують нашої недвозначною і єдиної підтримки
Барак Обама

При цьому президент зайняв тверду позицію з питань імміграції. Він сказав, що сподівався, що Конгрес ухвалить всеосяжну реформу, яка дозволить зміцнити кордони, поліпшити стан економіки США і дасть шанс нелегальним іммігрантам.

Оскільки Конгрес цього не зробив, Обама заявив, що готовий діяти самостійно і використовувати свої виконавчі повноваження з питання імміграції до кінця року.

«Чого я не збираюся робити, так це чекати, - заявив глава держави. - Думаю, буде справедливо сказати, що я проявив неабияке терпіння, і намагався працювати на двопартійній основі якомога довше, і я планую так продовжувати і далі. Але тим часом, ми повинні зрозуміти, що ми можемо зробити законними засобами, використовуючи акти виконавчої влади для покращення функціонування існуючої системи».

В ході брифінгу, який тривав більше години, Обама ухилявся від запитань про те, чи є він тепер «кульгавою качкою» і як він себе почуває, будучи відкинутим членами власної партії, які дистанціювалися від нього в ході передвиборної кампанії.

Натомість Обама висловив оптимізм з приводу майбутнього Америки і заявив, що в останні два роки свого президентського терміну буде продовжувати старанно працювати на благо американського народу.

Дивіться також: Як проміжні вибори у США можуть вплинути на кризу в Україні

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG