Спеціальні потреби

Спостерігачі зі CША сподіваються на чесні вибори


Спостерігачі від УККА - Андрій Футей, Тамара Олексій і Ріно Доменіко
Спостерігачі від УККА - Андрій Футей, Тамара Олексій і Ріно Доменіко

Команда із 105 спостерігачів з Українського конгресового комітету Америки працюватиме на парламентських виборах 26 жовтня в Україні. Про це розповіли президент УККА Тамара Олексій, віце-президент УККА Андрій Футей та головний спостерігач Ріно Доменіко на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. У день голосування спостерігачі працюватимуть у семи регіонах країни, переважно на сході та півдні, а також на виборчих дільницях за кордоном. УККА очікує на вільні та прозорі вибори, що зможуть виразити волю українського народу.

Всі присутні на виборах в український парламент спостерігачі від УККА - волонтери, більшість з них громадяни Сполучених Штатів українського походження. Вони не жаліють свого часу та коштів для підтримки демократичного розвитку України. «Всі вони приїхали за всій кошт, і ніхто не вимагав від нас оплати чи компенсації подорожніх витрат» – відзначив Ріно Доменіко.

УККА сподівається, що недільні вибори відбудуться подібно до президентських, що пройшли у травні. «Тоді це був дуже вільний, прозорий та відкритий процес
Тамара Олексій, президент УККА

УККА високо оцінює роботу українського уряду з проведення вільних виборів, зазначивши, що приємно здивований балансом думок у ЗМІ та прозорістю проведення виборчої кампанії. «Центральна виборча комісія провела прекрасну роботу зі створення виборчого апарату» – зазначив Андрій Футей. Також уряд досі не втручався у роботу ЗМІ та виборчий процес. «Це обнадійливо – побачити, як вільно і прозоро розгортається демократичний процес» – зазначив Ріно Доменіко.

Представники УККА відзначили, що, починаючи з неділі, вони будуть розміщувати в Інтернеті свої спостереження за виборами, відстежувати процес підрахунку голосів.

УККА сподівається, що недільні вибори відбудуться подібно до президентських, що пройшли у травні. «Тоді це був дуже вільний, прозорий та відкритий процес» – зазначила Тамара Олексій. «Буде успіхом провести ці вибори так само».

Центральна виборча комісія, за даними прес-служби відомства, розглянула звернення від семи іноземних держав і дев'яти міжнародних організацій, зареєструвавши 494 офіційних спостерігачів.

Крім спостерігачів УККА, хід голосування на позачергових виборах до українського парламенту відстежуватимуть 99 представників Парламентської Асамблеї Європи і 47 - від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), по дев'ятнадцять громадян від Польщі та Угорщини, 188 від Світового конгресу українців зі штаб-квартирою в Торонто, десять - від Канадської місії спостереження за виборами (CANEOM) та інші.

Дивіться також: Рекомендації щодо виборів Україна врахувала - спостерігачі

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG