Спеціальні потреби

Уряд США планує масову видачу "зелених карток"?


Взірець "зеленої картки", дозволу на постійне проживання у США для негромадян країни.
Взірець "зеленої картки", дозволу на постійне проживання у США для негромадян країни.

Cлужба імміграції та натуралізації США на початку жовтня розмістила оголошення про тендер на виготовлення 34 мільйонів пластикових бланків дозволів на роботу (work permit) та постійне проживання у США (green card) протягом 5 років. Серед іншого, тендер передбачає друк 4 мільйонів карток щороку та 9 мільйонів у короткий термін від початку контракту.

У коментарі для британського видання Mailonline представник Cлужби іміграції та натуралізації США заявив, що повідомлення розміщено "на випадок, якщо президент США вдасться до кроку, якого ми від нього очікуємо". Інший чиновник служби відзначив, що тендер розміщено у розрахунку на ймовірне рішення Конгресу США.

Минулого року Сенат США ухвалив законопроект, який передбачав надання нелегальним іммігрантами шляху до отримання легального статусу у США, та зрештою - громадянства. Законопроект надалі "застряг" у Конгресі.

Імміграційна реформа є одним із пріоритетів президентства Барака Обами. Чимало оглядачів не виключали запровадження реформи президентським указом в умовах бездіяльності щодо реформи законодавців. Очікувалось, що відповідний указ міг бути оприлюднений протягом літа. Тепер указу очікують після проміжних виборів до Конгресу, які відбудуться у США 4-го листопада.

Категорично проти "амністії" нелегальних іммігрантів виступає Республіканьска партія.

Коменатори, на яких посилається американський телевізійний канал Fox, відзначили, що розміщення урядом тендеру може свідчити про плани президента США Барака Обами піти на оголошення амністії нелегальним іммігрантам президентським указом.

За загальноприйнятими оцінками, у США нині перебуває 12 мільйонів незадокументованих мігрантів.

Дивіться також : У США хлинули діти-нелегали, вони перетинають кордон без батьків

У США хлинули діти-нелегали, вони перетинають кордон без батьків
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG