Спеціальні потреби

Захід розуміє, що Путіна треба ставити на місце – Володимир Огризко


Санкції проти Росії справді починають діяти. Про це сказав «Голосу Америки» колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

«Я вважаю, що санкції справді починають завдавати болю російській економіці. Реакція на них російського керівництва свідчить про те, що вони справді починають діяти. Я думаю, що це не останній крок Заходу в контексті цих санкцій у разі, якщо Росія продовжуватиме свою агресивну політику. Я думаю, що наступними кроками будуть кроки саме в фінансовій і нафтовій галузі, сподіваючись на те, що найбільше шкоди російській економіці може, звичайно, завдати обмеження її газових можливостей. Тому я думаю, що перед Росією сьогодні вибір: або одуматися і зупинитися, або наразитися на ситуацію, коли вона почне економічно розвалюватися», – сказав Огризко.

Обмеження фінансових можливостей Росіі на західних ринках означає, що вона не отримає потрібні капітали і не зможе реально розвиватися, каже дипломат. Наступним кроком, на його думку, буде різке погіршення ситуації в соціальному плані та відповідно збільшення суспільної напруги.

«Я не думаю, що кремлівські верховоди настільки неадекватні, що не розуміють, що в такий спосіб вони ріжуть гілку, на якій сидять», – сказав Огризко. Тому хоча санкції й далі недостатньо болючі для Росії, на його думку, вони означають, що «Захід все-таки розуміє: Путіна треба ізольовувати, Путіна треба ставити на місце, інакше він буде становити надзвичайну загрозу для них самих».

Розширення санкцій свідчить про те, що Захід став більш одностайним у намірі зупинити агресора, вважає дипломат.

«Мені здається, що політика Росії згуртувала всіх європейських лідерів навколо захисту цінностей, навколо захисту демократії, свободи, навколо того, що є суттю західного бачення світу. Тому навіть ті окремі голоси в Європейському Союзі, які ще залишаються проросійськими, я думаю, не матимуть жодного впливу. І навіть ті політики, які до призначення на високі європейські посади займали проросійську позицію, швидко міняють її, тому що розуміють свою відповідальність уже перед європейською спільнотою. Тому я думаю, що колись ми будемо дякувати московській верхівці за те, що вона згуртувала не лише Україну, але й весь західний світ навколо цих демократичних цінностей».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG