Спеціальні потреби

Командувач НАТО допускає, що рішення про озброєння України буде у п'ятницю


Генерал Філіп Брідлав, головнокомандуючий сил НАТО у Європі

Протягом наступних 36 годин НАТО та країни, які розглядають надання Україні смертельної та несмертельної зброї оголосять про своє рішення у питанні озброєння України. Про це в інтерв'ю NPR заявив генерал Філіп Брідлав головнокомандуючий сил НАТО у Європі, відповідаючи на питання журналіста про заяви американських законодавців з приводу планів надання українським військовим протитанкових ракет "Джевелін".

"Думаю, що не правильно з могу боку було би повідомляти про щось перед тим, як це зроблять лідери США тут на саміті у Вельсі. Але я можу сказати, що чимало націй розглядають двосторонню допомогу Україні і смертельну і несмертельну. НАТО, як альянс, також розглядатиме питання допомоги Україні. Про все це має бути оголошено протягом, мабуть, наступних 36 годин".

"Нашою метою завжди була вільна Європа, яка сама обирає своє майбутнє і широко відкрита для тих, хто хоче разом торгувати, мати економічні стосунки та ін", - відзначив Брідлав.

"В Україні ми побачили те, що ми сподівались ніколи не повториться знову - одна країна зібрала військо на визнаному міжнародною спільнотою кордоні, перетнула його і силою зброї анексувала частину іншої суверенної країни. Ми сподівались, що такого в Європі більше не буде. Тож тепер НАТО має осягнути, що це означає", - сказав Філіп Брідлав.

Головнокомандуючий сил НАТО у Європі розповів, що країни НАТО спільно з іншими країнами ЄС вже ухвалили важливі обмеження щодо дій Росії.

"Я вважаю, що на саміті ми побачимо, що НАТО разом з іншими європейськими країнами почне вдаватись до ще більш жорстких заходів, якщо ми і надалі будемо бачити, як Росія відкрито робить свої справи у суверенній Україні", - сказав головнокомандуючий силами НАТО у Європі.

Брідлав також заявив, що рішення з приводу розміщення постійних баз НАТО у країнах Балтії будуть обговорюватись у ході саміту НАТО у Вельсі.

Дивіться також : Чого чекати від саміту НАТО? - огляд

Чого чекати від саміту НАТО? - огляд
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

XS
SM
MD
LG