Спеціальні потреби

Уряд США привітав рішення ЄС застосувати проти Росії новий раунд санкцій


Українська діаспора акціями протестів закликає американську адміністрацію до рішучих для подолання російської агресії.

Цієї неділі українська діаспора в Америці вкотре проводять акцію протесту проти російської агресії в Україні. Українці збираються перед Білим Домом з лозунгами «Росія відкрито вторглась в Україну! Весь світ має про це знати. Якщо ми зупинимо Путіна зараз, врятуємо світ від Третьої світової війни!».

Напередодні прес-секретар Ради національної безпеки США Кейтлін Гейден в офіційній заяві привітала рішення Ради Європи надати рішучу підтримку Україні у її боротьбі за територіальну цілісність та суверенітет та вже у найближчі дні пригодувати до розгляду новий раунд санкцій проти Росії. «Ми працюємо тісно з ЄС та іншими партнерами, щоб притягнути Росію до відповідальності за її незаконні дії проти України, у тому числі шляхом впровадження додаткових економічних санкцій. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну у той час, коли вона шукає шляхи дипломатичного вирішення кризи, та закликаємо Росію негайно вивести своїх військових та обладнання з території України та припинити підтримувати сепаратистів» - говориться в заяві Гейден.

Тим часом, важливі для України нові призначення в Європейському Союзі також привітали в американському уряді. Так, Президент США привітав прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска з обранням на посаду Президента Європейської Ради та міністра закордонних справ Італії Федеріку Моґеріні на посаду Комісара ЄС з питань іноземних справ та політики безпеки.

Того ж дня президент Барак Обама у телефонній розмові з прем’єр-міністром Канади Стівеном Гарпером обговорив, серед іншого, порядок денний саміту НАТО, який відбуватиметься на початку вересня. «Обидва лідери погодились на необхідності забезпечити єдність Альянсу щодо кроків для посилення готовності НАТО реагувати на всі сьогоднішні та майбутні виклики», - ідеться у прес-релізі Білого Дому. Нагадаємо, що на саміті НАТО в Уельсі 4-5 вересня будуть серед іншого обговорюватись питання готовності Альянсу посили колективну безпеку, відносини з Росією та зміцнення стосунків з Україною. Росію не Уельський саміт не запросили.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG