Спеціальні потреби

Якою може бути війна Заходу проти Путіна в Україні?


Як би не противились трансатлантичні лідери застосуванню сили, правда полягає у тому, що Захід може силою зброї захистити Україну від подальшого росйіського вторгнення. Про це на сторінках "USNews" пише директор експертного блогу "NATOSource", дослідник аналітичного центру "Атлантична Рада" Хорхе Бенітес.

Експерт радить Заходу зважитись на війну проти Росії з цілим рядом обмежень. Зрештою - пише автор - ця війна має бути такою, щоб не зашкодити росіянам, або військовим на території Росії.

"Головний елемент такого військового варіанту полягає у тому, що силу було би застосовано лише проти російських підрозділів, які атакують Україну. Це використання сили з метою захисту України та зупинки російської агресії проти іншої країни. Йдеться не про наступальну операцію. Цілями стануть лише російські війська за межами Росії. Така військова операція не становитиме військової загрози Росії, чи росіянам", - описує нестандартну війну Бенітес.

Росія обдурила Захід - ЗМІ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Ну думку експерта головними елементами використання Заходом сили проти Росії на території України можуть стати: авіація, спецпідрозділи, розвідка, безпілотники та кібер операції.

Бенітес вважає, що для операції такого типу Заходу не доведеться відправляти до України значний військовий контингент.

Експерт передбачає ще одне обмеження - військова операція не може здійснюватись НАТО, адже для цього необхідно, щоб всі 28 країн блоку погодились на застосування сили.

"Коаліція очолювана США, Британією, Францією, Польщею та Румунією може зібрати та розмістити більш ніж достатньо сил, щоб допомогти українським військовим перемогти російські війська та вигнати їх з території України", - продовжує автор.

Настав час дати Україні американську зброю - екс-посол США в Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Бенітес відзначає, що Росія є серйозним суперником для Заходу, але навіть сил Європи було би достатньо, щоб перемогти Росію.

"Навіть у випадку повномасштабного вторгнення до України, Путіну доведеться тримати значну частку російського війська на кордонах на далекому Сході у центральній Азії, Кавказі та у Балтії. Разом європейські союзники та США мають більш ніж достатньо, щоб подолати ті обмежені сили, які Путін може ввести в Україну", - пише Бенітес.

Він переконаний, що без сильної відповіді з боку Заходу, Путін продовжить свою агресію далі. Наступними цілями Москви, на думку Бенітеса, можуть стати країни Балтики, Фінляндія, Швеція, Молдова, Казахстан.

Строуб Телботт: Росія - параноїдальна країна
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Оглядач відзначає, що саме військова операція проти Росії на території України це найкращий шанс для Заходу перемогти Путіна, виграти у Росії у будь-якій іншій точці Європи буде значно важче.

"Жодна інша країна, яка перебуває під загрозою російського вторгнення не має тої стратегічної глибини та важливості, яку має Україна. Україна також має найбільше прозахідно налаштованого населення, яке може приєднатись до оборони проти російського вторгнення", - пише автор.

При цьому він відзначає, що військова операція проти Росії навряд чи буде розглядатись Обамою, чи лідерами Європи.

Дивіться також : Росіяни зараз радикальніші за Путіна, хочуть покарання України - експерт

Росіяни зараз радикальніші за Путіна, хочуть покарання України - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:46 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG