Спеціальні потреби

НАТО: Супутник зафіксував перебування російських військ в Україні


Північноатлантичний союз оприлюднив на своєму офіційному сайті та в соціальних мережах супутникові знімки російської військової техніки, яка перетинає кордон України.

«На зображеннях, знятих наприкінці серпня, видні російські самохідні артилерійські установки, що рухаються в колоні через українські території, а потім займають вогневі позиції в районі Краснодону», - зазначається у повідомленні.

«На супутникових знімках, опублікованих сьогодні (у четвер - ред.), надані додаткові докази, що російські солдати, оснащені складним важким озброєнням, працюють на суверенній території України", - заявив директор Центру реагування на кризи НАТО бригадний генерал Ніко Так.

Він також повідомив про виявлення великої кількості новітньої зброї, в тому числі систем ППО, артилерії, танків і бронетранспортерів, переданого силам сепаратистів в східній Україні.

«Наявність цієї зброї поряд з значним числом російських солдатів в Україні роблять ситуацію більш серйозною», - сказав бригадний генерал Так.

Також оприлюднено зображення, що показують активну діяльність військових у Росії в районах, прилеглих до кордону з Україною. НАТО вважає, що ця діяльність ведеться для безпосередньої підтримки військ, що діють всередині України, і є частиною добре скоординованої і дестабілізуючої стратегії.

Тим часом у своєму Twitter, знімок, який опубліковано в четвер 28 серпня, а датований ще 21 серпня, прокоментувала речний НАТО Оана Лунджеску: «Нові супутникові знімки демонструють, що війська Росії беруть участь у військових операціях всередині України».

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG