Спеціальні потреби

Ізраїль і палестинці дотримуються режиму припинення вогню


У Секторі Газа - спокійно
У Секторі Газа - спокійно

В Ізраїлі та Секторі Газа було спокійно в середу, у перший день «безстрокового» припинення вогню. Ізраїльські військові не повідомляли про ракетні обстріли з Гази чи про свої повітряні удари по палестинській території.

Перемир’я почалося у вівторок увечері після того, як 50 днів тому напруга між двома сторонами вибухнула війною, під час якої було вбито понад 2 100 палестинців, переважно мирних мешканців. Загинули також 69 ізраїльтян, лише п’ятеро з яких були цивільними.

Домовленість про перемир’я було досягнуто за допомогою Єгипту, як і кілька попередніх нетривалих припинень вогню.

Згідно з цією угодою, Ізраїль послабить блокаду Гази, щоб пропустити туди доставку гуманітарної допомоги та будівельних матеріалів.

Обидві сторони домовилися через місяць почати переговори щодо питань, які давно потребують вирішення, зокрема ізраїльської вимоги щодо роззброєння Гамасу, а також ширшого розблокування Сектора Газа та відкриття тамтешніх аеропорту та морського порту.

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Джон Керрі та генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун привітали припинення вогню та висловили сподівання, що Ізраїль і палестинці зможуть досягти більшого прогресу в досягненні миру.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG