Спеціальні потреби

В Афганістані загинув високопоставлений американський військовий


Генерал-майор Гарольд Ґрін
Генерал-майор Гарольд Ґрін

У вівторок 5 серпня в результаті нападу, здійсненого чоловіком у формі афганської армії в школі підготовки офіцерського складу в Кабулі, загинув генерал-майор збройних сил США Гарольд Ґрін.

Ґрін - найбільш високопоставлений офіцер з усіх американських військовослужбовців, загиблих в Афганістані з часу початку там війни у 2001 році.

Під час нападу поранення отримали щонайменше 15 військових, у тому числі німецький бригадний генерал.

Міністерство оборони Афганістану назвало нападника терористом. Він також загинув.

Американські власті почали розслідування, але вже прозвучали заяви про те, що цей інцидент навряд чи вплине на плани Вашингтона вивести з країни бойові підрозділи до кінця нинішнього року.

Як повідомили представники Пентагону, поки що не встановлено, чи був напад сплановано заздалегідь, або нападник просто скористався ситуацією. Відомі, однак, аналогічні випадки нападу з боку «своїх», що стали серйозною проблемою для американських військових і військовослужбовців коаліції в Афганістані.

«Неможливо повністю виключити цю загрозу, особливо в такому місці, як Афганістан», - заявив прес-секретар Пентагону контр-адмірал Джон Кербі.

Президент Афганістану Гамід Карзай засудив напад і висловив співчуття усім жертвам.

Представництво ООН в Афганістані назвало інцидент - трагедією.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG