Спеціальні потреби

Будь-які угоди із Заходом Путін використає для наступу на Україну - експерт


Путін використовує будь-які домовленності із Заходом як тактичні уловки. Він відмовиться від мети отримати прямий, чи опосередкований контроль над Україною лише, якщо Захід перейде до стратегії стримування та протидії агресії Росії. Про це на сторінках видання "Американський інтерес" пише Ендрю Мічта (Andrew Michta) професор міжнародних досліджень Роудс Коледжу.

Експерт переконаний, що Захід має повністю переглянути свій підхід до відносин з Росією.

"Якщо західні лідери вірять, що ситуація в Україні є окремою кризою, після розв'язання якої можна переключитися на щось інше, їм краще поміркувати ще раз", - пише Мічта.

У жодному із своїх сценаріїв розвитку подій в Україні, експерт не прогнозує добровільне згортання російської агресії, чи відмову від планів "дотиснути" Київ.

"Якщо анти-київські сили на сході України, посилені Москвою, зможуть утриматись, і президент Порошенко прийме припинення вогню, яке лобіюють Німеччина та Франція, тоді Росія фактично виграє першу фазу своєї української кампанії, збере сили і буде у стані нанести новий потужний удар", - пише Мічта.

"Якщо Порошенко витримає тиск Заходу та продовжить українську кампанію за повернення контролю над сходом, Путін врешті-решт надішле військо, щоб захистити свої здобутки", - описує наступний сценарій експерт.

"У будь-якому разі, без військової підтримки Заходу, Київ не зможе чинити притомний спротив розчленуванню України", - вважає Мічта.

Він радить Заходу зконцентруватись на створенні життєздатного плану стримування і, у разі потреби, протидії агресії Росії.

"Це означає не лише укріплення північного кордону НАТО завдяки розміщенню американських військових у країнах Балтії та Польщі, але і надання прямої військової допомоги Україні, включно з озброєнням, розвідданними та підготовкою. Окрім того, ми повинні дати однозначний сигнал, що якщо Росія нападе на ще якусь колишню колонію, ми підемо на все, щоб дати їй відсіч", - пише Мічта.

Дивіться також : Новий посол США у Москві : У Росії іде протистояння між націоналістами та модернізаторами

Новий посол США у Москві : У Росії іде протистояння між націоналістами та модернізаторами
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG