Спеціальні потреби

Перше видання нот американського гімну містило помилку


Оригінальна версія Декларації про Незалежність США забороняла рабство
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Оригінальна версія Декларації про Незалежність США забороняла рабство

Томас Карр - видавець у Балтиморі - хотів прославитися та першим опублікувати вірш, який потім став гімном США.

На цей документ, в бібліотеці Нью-Йорка, приходить подивитися чимало людей. Це - версія Декларації Незалежності, написана рукою Томаса Джефферсона, який згодом став третім президентом США. Документ є особливим через те, що текст Джефферсона містить положення, які не ввійшли до остаточного тексту декларації про Незалежність США. Пояснює директор бібліотеки Енн Торнтон.

"Джефферсон написав цю копію декларації власноруч. Він підкреслив уривки, які не були включені до остаточного варіанту, оскільки був засмучений тим, що їх викреслили. Наприклад, як ми розуміємо, була видалена частина декларації про работоргівлю, щоб заспокоїти південні колонії", - заявила Енн Торнтон.

Джефферсон, який сам був рабовласником, називає работоргівлю «жорстокою війною проти самої людської природи».

Пункти щодо рабства згадуються ще у кількох інших версіях Декларації. Чорновики документу дають унікальну можливість зазирнути у процес формування американської нації і побачити змагання ідей та принципів, що стали фундаментом нової країни. Відвідувачі згодні.

"Я сказав дівчаткам, що можливість побачити Декларацію Незалежності з’являється вкрай рідко. Так ми думали, що це чудова нагода для них дізнатися про минуле нашої країни", - сказав один відвідувачів бібліотеки.

"Очевидно, що це дуже значна частина нашої історії, переломний момент", - відзначив інший відвідувач бібліотеки.

У декількох кварталах звідси розташована бібліотека імені Морґана. Тут зберігається один з 11 відомих екземплярів першого видання нот американського гімну. За основу гімну взято вірш, написаний у 1814 році Френсісом Скоттом Кієм. Але державний гімном він став лише у 1931. Френсіс Баруліч, куратор музичних рукописів бібліотеки імені Морґана, говорить, що цей перший варіант гімну є особливим… через помилку.

"Томас Карр - видавець у Балтиморі - хотів прославитися та першим опублікувати вірш. Але він був у такому поспіху, що зробив помилку в назві. Замість того, щоб надрукувати "Патріотична пісня", він надрукував "Паріотична пісня". Ви завжди можете визначити перше видання саме через цю помилку", - заявила Френсіс Баруліч.

Усі ці недоліки і підкреслені абзаци є важливою частиною у розвитку американської нації. Вони додають "людського фактору" до історії та до головних ідей, які продовжую надихати і сучасне покоління американців.

Дивіться також: 12-річна дівчинка стала інструктором з йоги

12-річна дівчинка стала інструктором з йоги
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG