Спеціальні потреби

У Польщі скандал : видання опублікувало прослушку розмови Сікорського


Радослав Сікорський (ліворуч) та Сергій Лавров (праворуч) після спільної прес-конференції у Санкт-Петербурзі.
Радослав Сікорський (ліворуч) та Сергій Лавров (праворуч) після спільної прес-конференції у Санкт-Петербурзі.
Польське видання "Wprost" у неділю повідомило, що має у аудіо запис розмови польського міністра закордонних справ Радослава Сікорського, де він нібито називає політичний альянс Польщі та США "нічого не вартим" та "навіть шкідливим, бо він дає оманливе відчуття безпеки". Про це повідомляє Associate Press.

В опублікованій у неділю короткій розшифровці розмови, особа, як польське видання ідентифікує як Сікорського, буцімто заявляє колишньому міністру фінансів країни Яцеку Ростовському, що поляки даремно вважають, що альянс із США посилює безпеку країни.

Використовуючи вульгарну лайку, за твердженням польського видання, Сікорський заявляє, що альянс США-Польща завдає великої шкоди відносинам Польщі з Німеччиною та Росією.

Розмова буцімто відбулась навесні у ресторані.

Досі немає офіційного підтвердження того, що у розмові дійсно брали участь згадані особи.

Сам Сікорський у Twitter заявив, що ніколи не був у закладі, де нібито відбулась розмова. На це представники видання "Wprost" відзначили, що розмова дійсно відбулась у іншому місці.

Американське видання Buzzfeed, яке також дослідило публікацію польського видання, зазначає, що відповідно до опублікованого тексту, Сікорський заявив, що Польща "відсмоктала" у США.

Buzzfeed зазначає, що відповідно до опублікованої "Wprost" розшифровки, Сікорський буцімто вжив расистський вислів, характеризуючи мислення поляків.

Радослав Сікорський є одним із запеклих критиків Росії і цього року неодноразово критикував дії Росії в Україні. Він також відомий критичними висловлюваннями щодо позиції Вашингтона.

Сікорського називали можливим спадкоємцем Кетрін Ештон на чолі зовнішньополітичного відомства ЄС. Минулого місяця Польща офіційно висунула його кандидатуру на цю посаду.

Деякі коментатори пов'язують скандал із діяльністю російської розвідки, яка, як вважається, стоїть за оприлюдненням раніше розмови заступника голови Держдепу Вікторії Нуланд та посла США в Україні Джеффрі Пайєтта щодо України.

Так блогер, дописувач видання "Форбс" Марк Адоманіс відзначив у Twitter:

"Десь там у Москві Владислав Сурков читає новини про Сікорського та сміється до болю".


Відомий політичний експерт Едвард Лукас також відзначив, що скандал навколо Сікорського "смердить тактикою російських інформаційних воєн".

Він також зазначив, що у результаті скандалу, головним кандидатом на посаду, яку нині обіймає Кетрін Ештон може стати міністр закордонних справ Італії Фредеріка Могеріні, яка є симпатиком Росії.


За словами Лукаса, "груба розмова є частиною життя" і йому відомі випадки, коли американські високопосадовці не менш грубо висловлювались щодо поляків.

Він також відзначив :

"Інформаційна війна проти польського уряду очевидно посилюється. Якою буде її наступна стадія?"

Інший коменатор @kowalsk відзначив, що найскандальнішим у ситуації із Сікорським є те, що "хтось веде закулісну гру".

А американський блогер Кетрін Фіцпатрік зазначила, що за усіх розмов про "зловісність" діяльності Національної агенції безпеки США (NSA) , в Америці ніколи не публікувались скандальні записи розмов подібні тим, які грають на руку Росії у випадках із Радославом Сікорським та Вікторією Нуланд.

Дивіться також : Україна у першій лінії оборони цивілізаційних і людських цінностей - міністр освіти

Україна у першій лінії оборони цивілізаційних і людських цінностей - міністр освіти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

XS
SM
MD
LG