Спеціальні потреби

В Україні немає партій, які б рухались до ліберальної демократії - ЛГБТ активіст


Досвід роботи з ЛГБТ, який має уряд США, не цікавить українську владу - активіст
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:50 0:00

Досвід роботи з ЛГБТ, який має уряд США, не цікавить українську владу - активіст

"На багато простіше домовитись про зустріч у Білому домі, ніж у парламенті України", - Богдан Глоба.

Американський уряд значно сприйнятливіший до проблем своїх громадян, ніж влада України. Це стосується і готовності іти на зустріч ЛГБТ спільноті. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" розповів Богдан Глоба - активіст ЛГБТ спільноти України, керівник національного ЛГБТ порталу України, який у Вашингтоні проводить зустрічі із урядовцями та представниками громадянського суспільства.
"На багато простіше домовитись про зустріч у Білому домі, ніж у парламенті України", - відзначив Богдан Глоба.
На думку активіста, Америка пройшла шлях до сприйняття ЛГБТ спільноти і влада США готова ділитись своїм досвідом розуміння та роботи з ЛГБТ із українською владою. Проте остання не готова приймати цей досвід.
"Американці, конгресмени заявляють, що вони готові допомагати, приїжджати та навчати парламентарів, або організовувати для них освітні подорожі до США; пояснювати, що права ЛГБТ це права людини, а отже повинні бути включені в українське законодавство та прийняті в українському суспільстві. Проблема полягає у тому, що Україна не хоче чути і переймати цей досвід", - розповів Богдан Глоба.
Проблема полягає у тому, що Україна не хоче чути і переймати цей досвід

Керівник національного ЛГБТ порталу України також відзначив, що на його думку, відсутність толерантності характерна і для нового покоління українських політиків.

Так Богдан Глоба розповів, що на даний момент готує подання до суду проти партії "Демократичний Альянс", яка, на його думку, відмовила йому у членстві через його сексуальну орієнтацію.
"Для мене особисто, як представника ЛГБТ спільноти це було великого розчарування, тому що я мав надію на демократичну нову партію, яка готова буде привести Україну до Європи, європейських цінностей, міжнародних стандартів, в тому числі і стандартів протидії дискримінації", - розповів Глоба.
"У своїй заяві на вступ у партію я не вказав свою сексуальну орієнтацію. Партія вивчила моє особисте життя, знайшла, що є гей і на цій підставі мені відмовила у членстві у листі електронною поштою. Тут є декілька порушень. Втручання в особисте життя - тому що я не повідомляв партію, що я гей, вони з'ясували це самостійно. У заяві я повідомив, що ознайомився із статутом партії, згоден з ним і хочу вступити. Право відмовити мені партія могла лише на основі незгоди зі статутом, а не моєї сексуальної орієнтації", - розповів про подрообиці конфлікту активіст.
Тут можна пройтись зі своїм партнером за руку, і ти знаєш, що на тебе не нападуть

"Зараз проводяться усі експертизи. Тому що це класична дискримінація за ознакою сексуальної орієнтації, і ми готуємось до першої прецедентної справи в Україні, яка стосуватиметься дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації", - розповів Богдан Глоба.
"Нажаль зараз ми розуміємо, що в Україні немає такої політичної партії, яка готова робити структурні реформи у бік ліберальної демократії", - заявив активіст.
За словами Богдана Глоби, він має на меті створення альтернативної ліберально-демократичної партії в Україні.

У розмові із ведучою "Час-Тайм" Мирославою Ґонґадзе, Глоба також відзначив культуру толерантності у американській столиці.
"Потрапляючи у США, зокрема у Вашингтон, відчуваєш дух свободи. Розумієш, що тут ти можеш бути тим, ким ти є і відчувати себе спокійно та безпечно. Тут можна пройтись зі своїм партнером за руку, і ти знаєш, що на тебе не нападуть, не поб'ють, не стануть ображати", - сказав Богдан Глоба.

Дивіться також : Гей-парад у Вашингтоні. ФОТО

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG