Спеціальні потреби

Переділ кордонів на етнічних принципах це глобальна загроза - Бжезінський


Переділ Росією кордонів у Європі на підставі проживання етнічних росіян на певних територіях, створить небезпечний прецедент для цілого світу. Таку думку, виступаючи в Школі поглиблених міжнародних досліджень університету Джонса Гопкінса (SAIS), висловив відомий експерт Збігнев Бжезінський.

"Це питання законності та поваги до міжнародних угод та визнання того, що у Європі не всі кордони спираються цілковито та точно на етнічну приналежність населення, яке проживає на певних територіях. Більш того - більшість європейських країн мають громадян, які не належать до історичної, тривалої етнічної більшості", - відзначив Бжезінський.

"Односторонні дії з боку держави, яка заявляє, що є захисником усіх, хто належить до її титульної етнічної групи - навіть тих, хто живе за кордоном - шлях до катастрофи", - відзначив Бжезинський.

"Давайте подивимось за межі Європи. Лише уявіть наслідки, якби ця формула стала домінуючою на Далекому Сході", - відзначив експерт.

Раніше Бжезінський вже зазначав, що звернення Путіна до ідеології російського націоналізму та шовінізму є "грою з вогнем".

"Шовінізм Путіна це гра з вогнем : все населення Росії становиться близько 145 мільйонів; неросіяни становлять понад 25 мільйонів, з них мусульман - близько половини", - писав Бжезінський.

Дивіться також : Федералізація зробить Україну недієздатною - експерт
Федералізація зробить Україну недієздатною - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG