Спеціальні потреби

Від заяв Путіна іде холод по спині - експерт


Від заяв Путіна іде холод по спині - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Від заяв Путіна іде холод по спині - експерт

Деймон Вілсон, виконавчий віце-президент "Атлантичної ради" не покладає великих сподівань не домовленості у Женеві. Каже, кризою в Україні керує Путін і його заяви та вчинки аж ніяк не просякнуті миролюбством.

"Думаю, нам всім треба бути реалістами. Криза в Україні розгортається лише через Путіна. Якби не дії Росії, в Україні не було би жодної кризи. Не потрібні складні переговори, щоб розрядити ситуацію. Достатньо одного кроку з боку Путіна. Він може звернення до свої людей, закликати до сепаратистів відійти, чи відкликати російських диверсантів з України", - говорить Вілсон.

Вілсон зауважує: заяви та дії Путіна не свідчать про намір зупинятись. Все як раз навпаки.

"Думаю, Путін не приховує своїх намірів від світу. Але іноді ми воліємо пропускати його слова повз вуха. Так само, як раніше він публічно у ЗМІ, у присутності європейських та американських лідерів, насміхався з думки, що Крим може бути частиною України - зараз ми чуємо те саме стосовно Східної та Південної України".

"Його остання заява, в якій він назвав східні та південні області - а саме Донецьк, Харків, Одесу, Луганськ - частиною Новоросії викликає велике занепокоєння. Що це? Про що він говорить? Він каже, "Бог знає, чому ці землі були передані Україні у 20-х роках". У мене холод пробігає по спині від таких заяв президента країни, яка має 40 тисяч військових на кордоні зі своїм сусідом".

Деймон Вілсон переконаний, Захід має визнати, що російське вторгнення в Україні вже відбулось та діяти відповідно.

"Ми маємо дати зрозуміти, що ми не будемо чекати поки російські танки перетнуть кордон України, щоб сказати "Путін ти зайшов надто далеко. Це російське вторгнення!". Вторгнення вже іде. Це частково прихована, а частково відкрита операція, яка включає підривну діяльність, використання спецпідрозділів, вербування місцевих бандитів та створення видимості того, що Росія відповідає на заклики про допомогу від російськомовного населення", - каже експерт.

"Я вважаю, що потрібна однозначна позиція з боку лідерів США та Європи. Вони мають викрити блеф Путіна. Це значить, що треба вдаватись до нових заходів щодо Росії - чи то санкцій, чи скасування комерційних контрактів. Газпром зараз пробує купити енергетичний підрозділ компанії "Морган Стенлі", чи придбати стратегічні активи у Німеччині. Тепер це виключено. Думаю, що Путін має зіткнутись з цим".

Експерт зауважує - нинішня ситуація зрештою має примусити Європу серйозніше ставитись до власної безпеки та відмовитись від думки, що посилення НАТО провокує Путіна.

"Дії НАТО виконують роль стримування. Якби не було заходів з боку США, ЄС, НАТО, ми б побачили повний вихід ситуації з-під контролю. Бо Путін би отримав сигнал, що йому все зійде з рук. Ми мали б не лише Крим, все відбувалось би значно швидше - за Сходом України – Південь, потім - Придністров'я - дестабілізація Молдови, Грузії, навіть Білорусі, Казахстану - і нарешті країн Балтії. Найкращий спосіб не допустити цього - спільна відповідь США, Канади та Європи", - каже Вілсон.

Дивіться також : "Поки США не покажуть силу, Москва не відступить"
"Поки США не покажуть силу, Москва не відступить"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG