Спеціальні потреби

Росія стала спонсором тероризму - огляд ЗМІ


Росія стала спонсором тероризму - огляд ЗМІ
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Росія стала спонсором тероризму - огляд ЗМІ

Коли Захід почне діяти? - питає редакційна колонка "Вашингтон пост".

"Ще цими вихідними жорстка відповідь Заходу могла би зупинити російський наступ, але тепер, коли пролилася кров, Кремль можливо отримав підставу розпочати відкритий наступ проти України. Уряд України, зі свого боку, обрав вірну позицію, що він не може без спротиву дозволити Росії захоплювати українські міста", - йдеться у статі.

"Тижнями Обама казав, що військове вторгнення на Сході України викличе значно серйозніші санкції з боку США, ніж ті, які були запроваджені 20-го березня проти жменьки посіпак Володимира Путіна. Росія вже вдерлась на Схід України, - нагадують автори - то що ще має зробити Москва, щоб Захід таки відповів?"

"Вашингтон пост" вказує, що Обама чекав на результати 4-сторонньої зустрічі у Женеві у четвер, втім вже очевидно, що там не буде досягнуто прийнятного для України рішення. Москва вимагає поділу країни та надання підконтрольним їй територіям права вето щодо державної політики всієї України.

"Війну на сході України вже не зупиниш, але США мають негайно запровадити обіцяні Обамою та Керрі санкції, щоб зберегти залишки поваги до себе в Україні", - йдеться у матеріалі.

"Якщо українців примусили воювати за свою країну, то їм треба допомогти", - резюмує Вашингтон Пост.
Росія - з її значно слабшою економікою- програє нову гонку озброєнь проти Заходу


"Путін за усіма ознаками іде слідами найбільш одіозних самодурів людства; його рішення і знайомі і страшні", - пишуть автори матеріалу "Чи наступить Путін на класичні граблі історії" у виданні "Форейн Полісі".

"Путін одноосібно поставив під загрозу слабку економіку Росії; викликав осуд, підозру та відразу у цілого світу; пробудив Європу від стратегічної коми; оживив НАТО; посилив конкуренцію на ринку газу та викликав анти-російські настрої у Східній Європі", - йдеться у статті.

"Путін може розраховувати, що Захід боїться втручатись, а армія України заслабка, але це ще не кінець. Українці можуть розгорнути проти Росії війну подібну до тої, яку вели афганці проти радянський військ. НАТО може і не надіслати війська на захист України - як вже було в Угорщині, Чехословаччині та Польщі. Але вторгнення в Україні примусить Захід збільшити витрати на оборону, і Росія - з її значно слабшою економікою- програє нову гонку озброєнь".

"Лишається лише сподіватись, що Путін та його поплічники вчитимуться на помилках інших і не нападуть на Україну. Війна може ізолювати Росію та занурити її у злидні. Путін може думати, що він змінить історію, але вона звичайно повторюється".

Росія стала спонсором тероризму, відповідно до ознак встановлених державним департаментом США - пише Олександр Мотиль на сайті "Ворлд Ефейрс Джорнал".

"З огляду на те, що Росія прямо та непрямо підтримує міжнародний тероризм у східній Україні, вона підпадає під визначення "держави, що підтримує тероризм" і після того, як їй формально дадуть цей статус, США та ЄС мають негайно запровадити щодо Росії санкції передбачені законодавством США", - вважає автор.

Нині державами-спонсорами тероризму Державний департамент США визнає Кубу, Іран, Судан та Сирію - цитує автор сайт Дежрдепу США.

На думку Мотиля, цей перелік має поповнитись Росією, якщо лише Вашингтон та Брюссель не бажають доповнити свій і без того кволий спротив Путіну, тихою мовчазною підтримкою тероризму.

Дивіться також : На Сході - ввічливі проти "вежливых"
XS
SM
MD
LG