Спеціальні потреби

Кримських сиріт можуть всиновлювати лише росіяни?


Кримських сиріт можуть всиновлювати лише росіяни?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Le président Barack Obama arrive pour une réunion bilatérale avec son homologue kenyan, Nairobi, 25 juillet 2015.

У аеропорту Чикаго 16-річна кримчанка Яна, яка ще кілька днів тому жила у сиротинці, фотографується з новою родиною.

"А можеш сфотографувати нас разом. Давайте хлопці ставайте так щоб було видно", - звертається до інших дітей названа мати Яни, Крістін Проктор.

Родина Прокторів познайомились із Яною у грудні, незадовго до 16-річчя. Після досягнення 16-ти, місця у дитбудинку їй би вже не знайшлося.

Дозвіл суду на усиновлення отримали через день після Кримського референдуму, за кілька днів Крим став Росією. Тепер на півострів поширюються закони Росії, які забороняють всиновлення дітей іноземцями.

Квитки до Києва Яні купували за індентифікаційним номером. А вже на материку - вона отримала український паспорт та візу до США. Минулої суботи дівчина, яка раніше ніколи не буда далі, ніж у кількох годинах їзди від сиротинця, тепер житиме у США.

"Кілька тижнів тому вона вперше проїхалась на ескалаторі. Раніше вона ніколи не покидала Крим, тож опинитись у такому місті, як Чикаго - це купа вражень. Їй випав унікальний шанс. І вона дуже радіє цьому", - говорить Джеймс Проктор.

Проктори пригадують - коли потягом їхали до Києва, серце завмерло, коли прикордонник запитав, чи є у вагоні іноземці.

Пара з дівчиною - солдатів не зацікавила.

"Вона тримає зв'язок з друзями, які все ще у сиротинці. Це справжня гуманітарна криза. У Криму зараз десь 4 тисячі сиріт, яких позбавили громадянства України і можливості бути всиновленими", - говорить Крістін..

Правозахисники говорять, що десятки кримських сиріт, яких мали всиновити іноземці тепер опинились у підвішеному стані. Вони нібито-то і громадяни України, але їх майбутнє - в руках Росії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG