Спеціальні потреби

Америка може допомогти "енергозалежним" від Росії - сенатор-республіканець


Джеймс Ріш. Фото з офіційної сторінки сенатора-республіканця
Джеймс Ріш. Фото з офіційної сторінки сенатора-республіканця

У США розмірковують над законодавством, яке дозволить уряду Америки та американським компаніям надавати допомогу країнам, які перебувають в енергетичній залежності від Росії. Про це інтерв'ю "Голосу Америки" заявив сенатор-республіканець від штату Айдахо Джеймс Ріш (James Risch).

"Для Європи важливі енергоресурси, які надходять до неї з Росії через територію України. Можу сказати, що тут у США чимало людей, включно зі мною, розглядають можливість ухвалення законодавства, яке полегшить США та американським компаніям надання допомоги ЄС та будь-яким іншим країнам, які перебувають в енергетичній залежності. У нас є можливість виробляти та постачати значну кількість енергоресурсів", - відзначив Джеймс Ріш спілкуючись з Грузинською службою "Голосу Америки".
На думку сенатора, агресія Росії щодо України вплине на поведінку американських інвесторів, які працюють у Російській Федерації.

"Маючи досвід роботи у інвест-галузі та спілкування з її професіоналами, можу сказати, що нема нічого, повторюю нічого - щоб охолоджувало інвесторів більше ніж подібна невизначеність. Тож поза усіляким сумнівом, інвестори сьогодні уважно стежать за ситуацією та формують думку про безпеку інвестицій. Можна дійти висновку, що у результаті всього цього поведінка інвесторів зазнає змін".
Джеймс Ріш також відзначив, що США та Європа спільно працюватимуть над набуттям Україною та Грузією статусу країні, як перебувають на стадії Плану дій щодо членства у НАТО (MAP - Membership Action Plan).

"Я думаю, що Грузія знаходиться на шляху до Плану дій щодо членства НАТО, Україна - дещо відстає. Загалом обидві країни, на мою думку, роблять вірні кроки у напрямку Плану дій щодо членства у НАТО. Я цим задоволений і сподіваюсь, що ми досягнемо цієї стадії у розумні терміни", - заявив сенатор.


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG