Спеціальні потреби

Від корупції вилікує Асоціація з ЄС - ЗМІ про Україну


"Очистити Україну від корупції може Асоціація з ЄС"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

"Очистити Україну від корупції може Асоціація з ЄС"

Не дайте новим посадовцям використовувати старі корупційні схеми - пише на сторінках "Файненшл Таймс" економіст Андерс Аслунд.

Економіст відзначає, що у випадку України фінансова стабілізація зводиться до боротьби з корупцією. Нею, вважає Аслунд, необхідно зайнятись негайно.

"Щоб знищити корупцію та крадіжки з бюджету, Україна має запровадити радикальну, зрозумілу та швидку програму реформ, яка спиратиметься на щедру міжнародну допомогу", - пише економіст.

Аслунд говорить про необхідність визначити та заморозити активи родини Януковича та її спільників. По-друге країна має дозволити девальвацію гривні; негайно покінчити із корупційними субсидіями компаніям у газовій та вугільній галузях та ін.

"Корумпований державний апарат має бути очищений, і найкраще з цим справиться Європейський союз. Новий уряд України готовий прийняти вимоги ЄС щодо демократії та верховенства права. Тож ЄС має підписати угоду про Асоціацію".
Ні сила ні добробут там не затримуються, бо вони заклопотані внутрішніми битвами щодо основоположних питань: Хто ми є? Де наші кордони?

Оглядач "Нью-Йорк Таймс" Томас Фрідман пише, що повторення Холодної війни не буде.

Він посилається на Майкла Мендельбаума, професора міжнародних відносин університету Джонса Гопкінса, який вважає, що сьогодні у світі спостерігається геополітичний поділ на країни "які прагнуть сильної держави та країни, які прагнуть, щоб їх народ був заможним".

До першої групи автор відносить Іран, Північну Корею та Росію. Вони на його думку не розуміють, що "найбільший тренд у світі зараз це не Холодна війна, а глобалізація та інформаційна революція".

"Західні ЗМІ все ще дивляться на Україну крізь стереотипи"
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:14 0:00
Існує і третя група країн. Вони, вважає автор, не здатні ані створити картинку потужної держави, ані добитись добробуту.

"Ці країни є частиною неупорядкованого світу. Ні сила ні добробут там не затримуються, бо вони заклопотані внутрішніми битвами щодо основоположних питань: Хто ми є? Де наші кордони? Кому належить оце оливкове дерево?"

Україна, на думку автора, поєднує усі ці тренди.

"То що робити Америці?", - запитує Фрідман.

"Ми мали б завчити певні уроки з Близького Сходу. По-перше : ми не надто розуміємо соціальні та політичні особливості країн регіону; по-друге, ми здатні - високою ціною - не допустити поганих речей, але не можемо, власноруч, створити позитивні зміни; і третє, коли ми намагаємось зробити щось хороше ми ризикуємо взяти на себе відповідальність за вирішення їхніх проблем, а ця відповідальність повністю належить самим народам".

CNN публікує колонку Тімоті Снайдера "Що Захід завинив Україні?"

Що зробить Путін? США губляться у здогадках
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00
"Те що відбулось в Україні мало пов'язане із рештою світу, а от подальші події - стосуються і його", - пише професор історії Єльского університету.

"Необхідна фінансова допомога Заходу, щоб перетворити революцію на стабільність".

"Людям потрібна значна європейська та американська фінансова допомога. Вона може включати позички, швидкі переговори про вільну торгівлю, фінансові інститути, які пропонуватимуть мікро кредити та без візовий режим нормальним українцям, а не лише мільярдерам", - пише Снайдер.

Він наголошує Україні потрібна допомога з численними першочерговими завданнями : розслідуванням рахунків олігархів закордоном, підтримка територіальної цілісності та ін.

"З іншого боку, серед революціонерів є радикали, які можуть бути не задоволені компромісами, якими закінчується революція. Вони прагнули покінчити із впливом Москви на Україну, це значить, що вони можуть піддаватись провокаціям. Компроміс буде можливим, якщо країна буде фінансово стабільною. Якщо він буде нестабільним, політика Росії може спровокувати націоналістів і конфлікт розпочнеться знову", - вважає Снайдер.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG