Спеціальні потреби

До повернення Януковича із Сочі в Україні створили "революційну армію"


Субота відзначилась невдалою спробою розбору "тітушками" барикад у Києві, активізацією формування загонів самооборони Майдану по всій Україні, підпалом офісу ПР у Полтаві та повідомленням про порушення кримінального провадження проти громадської організації Центр UA.
Напередодні ж президент України Віктор Янукович у Сочі заявляв про налаштованість на переговори із опозицією, а комендант Євромайдану дав старт формуванню Всеукраїнської структури самооборони чисельністю до 40 тисяч чоловік.
Заяви Януковича у Сочі, відповідали духу Олімпіади. Президент України обіцяв, що влада докладе усіх зусиль, щоб не допустити ескалації конфлікту, переговори з опозицією буде продовжено та просив Захід про допомогу з конституційною реформою, яка на його думку є "актуальним питанням".
Президент України - який на самій церемонії відкриття Олімпіади, відповідно до повідомлень ЗМІ, сидів ледь не на самоті та не потрапив до ТВ трансляції - провів зустрічі із з генеральними секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, президентом Швейцарської Конфедерації, діючогим головою ОБСЄ Дідьє Буркхальтером та Генеральним секретарем ООН Бан Кі Муном.
Зміст вищезгаданих зустрічей викладено на сайті президента України. Втім, можливо найцікавішим для українців був би зміст зустрічі Януковича із Володимиром Путіним, яка відповідно до повідомлень ЗМІ, відбулась "на полях відкриття Олімпіади".
Про її зміст мовчить і офіційний сайт президента України і Твіттер Володимира Путіна.
Про що говорили очільники Росії та України тим цікавіше, що напередодні колишній радник президенат Росії, Андрій Ілларіонов припускав, що Путін у Сочі радитиме Януковичу, як подолати Майдан.
На самому ж Майдані, фактично одночасно із зустріччю Путіна-Януковича, оголосили про створення структур самооборони загальною чисельністю до 40 тисяч осіб для активного, ненасильницього спротиву режиму.
«Ми бачимо потребу, щоб наші лави виросли з 10-15 тисяч до 30-40 тисяч, які могли б приїхати у Київ і дієво протидіяти режиму. Тому в найближчі дні наші сотники, командири самооборони їдуть в регіони, щоб скоординувати дій всіх підрозділів і сотень самооборони, які вже створені. А там, де ще не створені, створити. Ми виходимо за барикади, бо Майдан – це вся Україна», – розповідав у п'ятницю нардеп від "Батьківщини" Андрій Парубій.
Вже сьогодні вже прес-служба УДАР-у повідомила, що загони самооборони за аналогією Майдану створюються в обласних та районних центрах України.
"Там є всі, від простих робітників до професорів і колишніх силовиків. Також звертаються з проханням записатися до самооборони і жінки" - йдеться у заяві УДАР-у.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG