Спеціальні потреби

Посли радять не заганяти Януковича у кут - західні ЗМІ


“Волл-стріт Джорнал" публікує статтю Міхеїла Саакашвілі "Чому Захід має приєднатись до українських протестувальників".

"Українці змагаються за право самим обирати, як жити", - пише екс-президент Грузії.

Саакашвілі закликає Захід накласти санкції на українських очільників та олігархів, які відповідають за придушення мирних протестів. На думку Саакашвілі, санкції мають включати відміну візи та арешти особистих банківських рахунків.

Лідерів протесту, включно з Віталієм Кличком треба запросити до Вашингтону на зустрічі високого рівня, а Москву треба попередити не влазити в українські справи. – пише колишній президент Грузії.
Вже 20 років олігархи наживаються на політичному хаосі та корупції в Україні
Шон Волкер, "Гардіан"

“Нью-Йорк Таймс” публікує спільну статтю колишніх послів США в Україні "Що має Захід зробити для України".

"Якщо США та ЄС хочуть сприяти мирному вирішенню ситуації, то прийшов час використати всі важелі впливу", - йдеться у статті.

Автори – колишні послі США в Україні -Джон Гербст, Вільям Міллер, Стівен Пайфер та Вільям Тейлор пропонують Брюсселю та Вашингтону скоординувати кілька важливих мессіджів.

Буде насильство, будуть і санкції - конгресмен
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00
Дати Януковичу зрозуміти, що він має відмовитись від використання сили та піти на реальний діалог, що означатиме піти далі ніж його останні пропозиції; Вимагати у президента спільно з опозицією контролювати силовий блок;
Вимагати у Януковича гарантій, що вибори 2015-го року будуть чесними, включно із можливістю участі у них Віталія Кличка та звільненням Юлії Тимошенко.

Автори вважають, що Захід має почати переговори із внутрішнім колом наближених до президента та пояснити, що вони мають вже зараз сприяти досягненню домовленності, або будуть покарані візовими та фінансовими санкціями.

Матеріал рекомендує, американським та західним дипломатам переконати опозицію на заганяти Януковича у глухий кут.

Автори також радять Брюсселю постійно тримати у Києві команду високопоставлених дипломатів, а також спільно з американцями вести реальний моніторинг вулиць Києва.
Якщо Янукович чесно переможе у 2015-му Ахметов буде задоволений. Те саме, у разі перемоги опозиції
Шон Волкер, "Ґардіан"

Нарешті Європа та США мають дати спільний сигнал Москві - не вдаватись до кроків, які посилять кризу в Україні. Цей мессідж має озвучити і сам Барак Обама.

Майбутнє Януковича залежить від олігархів так само, як від протестувальників - пише Шон Волкер на сторінках "Ґардіан".

"Вже 20 років олігархи наживаються на політичному хаосі та корупції в Україні. Статки Ахметова, зокрема, зросли за час перебування Януковича при владі, проте жоден з українських олігархів не зацікавлений у тому, щоб Україна перетворилась на країну-вигнанця".

Автор пише про те, що "старі" олігархи такі як Ахметов не схвалюють методів родини президента та наближених до неї младо-олігархів, дії яких загрожують бізнесам "старих" олігархів, які вже вийшли на міжнародний рівень і можуть понести серйозні фінанасові та репутаційні втрати через міжнародні санкції.

Стаття цитує джерело в оточенні Ахметова:

"Якщо Янукович чесно переможе у 2015-му Ахметов буде задоволений. Те саме, у разі перемоги опозиції. Він боїться того, що Янукович і далі піде шляхом репресій та авторитаризму, тоді ситуація може стати справді небезпечною для Ахметова".

"Файненшл Таймс" публікує заклик від "Ялтинської стратегії" Віктора Пінчука.

"Час "втоми від України" минув - тепер Схід та Захід мають працювати разом", - проголошує послання підписане довгою вервечкою політ-ветеранів та активних політиків: Олександром Квасневським, Хав'єром Соланою, Петом Коксом та ін.

"Ми маємо недопустити катастрофи... потрібен круглий стіл під егідою міжнародної спільноти, Заходу та Сходу", - йдеться у матеріалі.

"Міжнародна спільнота має діяти поки не стало надто пізно. Якщо ми залишимось глядачами, то будемо відповідальними не лише за економічні та людські втрати в Україні, але і за наслідки у країнах-сусідах України".

"Давайте покажемо, що через 100 років після Першої світової війни ми зрозуміли важливість миру та продемонструэмо готовність не допустити перемоги агресії над правом українців на мирне життя".


Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG