Спеціальні потреби

Опозиція не вірить обіцянкам Януковича; заявляє, що готова до відповідальності


Київ, 25-те січня.
Київ, 25-те січня.
Опозиція не приймає умови, висунуті президентом Віктором Янковичем у ході переговорів 25-го січня. Про це лідери опозиції заявили, виступаючи на Майдані Незалежності у Києві.
Після перших повідомлень про "щедру" пропозицію президента Януковича лідерам опозиції соціальні мережі зарясніли сумнівами у їх здатності діяти, як представники загально-національного руху, а не суто, як амбітні політики.

Наприклад журналіст видання "Української Правда" Сергій Лещенко, який зараз перебуває у США, написав на своїй сторінці у Facebook:

"Без лоха і життя кепське", - наспівував собі під ніс диктатор, пропонуючи Яценюку посаду прем'єр-міністра".

Опозиція не планує відмовлятись від здобутків протестного руху, які посилили її позиції у переговорах із владою
Ці побоювання, схоже, не справдились. Лідери опозиції на Майдані дали зрозуміти, що не погодилась на пропозиції Януковича.
Так лідер партії "УДАР" Віталій Кличко зі сцени на Майдані Незалежності заявив, що опозиція не відступає від своїх вимог : проведення цього року президентських виборів та скасування диктаторських законів.
Кличко дав зрозуміти, що опозиція не планує відмовлятись від здобутків протестного руху, які посилили її позиції у переговорах із владою.
"Наша чітка позиція - скасувати ці закони і крапка! Наші вимоги - проведення президентських виборів вже цього року. І ми не відступаємо. Ми тримаємо наші позиції на Майдані і в регіонах", - зазначив Кличко.

При цьому, Арсеній Яценюк виступаючи на Майдані зазначив, що переговори триватимуть доти, поки влада не виконає вимог Євромайдану.
Такими вимогами, за словами Яценюка, є : звільнення затриманих активістів Євромайдану; закриття кримінальних справ проти них активістів; скасування законів ухвалених 16 січня; звільнення Юлії Тимошенко; нівеляція посади президента України та прийняття нової Конституції.
"У вівторок, 28 січня – судний день, ми не віримо жодному їх слову. Ми віримо лише в справи", - виголосив Яценюк на Майдані.

Коли переговорники тлумлять за законодавчу роботу і конституційне будівництво, беркутівські нелюди возять людей по лісах
Ігор Луценко
З позицією - "жодних переговорів до виконання вимог" погоджується і активіст Ігор Луценко, який став жертвою викрадення та тортур.

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook він заявив наступне :

"НІЯКИХ ПЕРЕГОВОРІВ, поки: - Не випущені УСІ заручники, починаючи з в’язнів Банкової, не закриті усі кримінальні провадження щодо майданівців. - 290 беркутів, котрі били людей на Майдані, не будуть у СІЗО, разом з усіма своїми колегами, котрі били лежачих людей на Банковій, Грушевського, під судами, катували заручників по лісах, вокзалах і РУВС. - Звільнений Захарченко та усі, хто командували Беркутом. Інакше переговори межують зі зрадою", - написав Луценко.

"Коли переговорники тлумлять за законодавчу роботу і конституційне будівництво, беркутівські нелюди возять людей по лісах. Поки цих тварин лишати на волі – вони схоплять і катуватимуть сотні нових заручників, скільки б старих ми не домоглися випустити", - зазначив активіст.

У будь-якій незрозумілій ситуації розширюй територію Майдану
Роман Шрайк
На час написання матеріалу стало відомо, що у Києві учасники Євромайдану пішли на штурм "Українського дому", в якому забарикадувались силовики.

У соціальних мережах відомі блогери та активісти демонструють піднесений настрій.

"У будь-якій незрозумілій ситуації розширюй територію Майдану", - зазначив відомий блогер Роман Шрайк, коментуючи атаку мітингувальників на "Український дім".

Як відомо, президент Віктор Янукович запропонував Арсенію Яценюку посаду прем’єр-міністра, а Віталію Кличку посаду віце-прем’єра з гуманітарних питань.
Зі змістом сьогоднішніх перемовин між опозицією та владою можна ознайомитись на сайті президента України.
Матеріал підготовленно на основі повідомлень "Української правди" та "Радіо Свобода".
XS
SM
MD
LG