Спеціальні потреби

Сенат може ввести санкції, не чекаючи на Держдеп - сенатор Менендеc


Роберт Менендеc, Голова Сенатського комітету з зовнішніх відносин.
Роберт Менендеc, Голова Сенатського комітету з зовнішніх відносин.

Доповідь представників державного департаменту Вікторії Нуланд та Томаса Мелії викликала критику з боку сенаторів, які закликали до більш рішучих дій щодо Росії та української влади. Голова сенатського комітету Роберт Менендеc заявив про готовність Сенату самостійно запровадити санкції, якщо кампанія насильства та залякування триватиме.

Криза в Україні стала темою слухань сенатського комітету з зовнішніх відносин. Доповідачі – заступники державного секретаря Вікторія Нуланд та Томас Мелія – ознайомили сенаторів з ситуацією в Україні та з політикою США щодо вирішення української кризи. Слухання завершив колишній радник з питань національної безпеки hрезидента Картера, а нині – один з керівників Центру стратегічних та міжнародних відносин Збіґнєв Бжезинський.
Ці слухання викликали величезну вагу в українській громаді. До Сенату прибули українці з Вашингтону, Коннектикуту, Філадельфії, Нью-Йорку. Вони закликали американських законодавців надати реальну підтримку українському народу. Зокрема – наполягати на введенні санкцій проти українських чиновників, які використовують насилля проти учасників мирних протестів.

Запропонована Держдепом програма, як і наявна політика США в регіоні, здалася присутнім сенаторам зам`ягкою
Першою доповідала заступник державного секретаря Вікторія Нуланд. Вона висловила позицію США, що криза в Україні має бути вирішена виключно мирним шляхом – як з боку протестуючих, так і з уряду:
«Використання насильства та акти репресій з боку урядових сил безпеки та тих, хто виконує подібну роль, змусила нас публічно та приватно донести до уряду України, що ми використаємо усі наявні механізми, якщо ті, хто при владі в Україні будуть і далі використовувати, чи закликати до насильства проти власних громадян».
США планують і далі закликати ЄС та МВФ тримати двері для України відкритими. А також - забезпечити проведення чесних та прозорих президентських виборів.

"Хаос в Україні може принести проблеми регіону"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00
«Передвиборча допомога Україні найімовірніше включатиме програми з допомоги спостереженню за виборчим середовищем та проведенням виборів, незалежному висвітленню ЗМІ та інформуванню населення», - заявила Нуланд.
Також США готові збільшити підтримку українського громадського сектору:
«Враховуючи погрози на адресу недержавних організацій, які беруть участь в Євромайдані, ми розглядаємо шляхи підтримки тим, хто почуває, що їм загрожує особиста небезпека».
Державний департамент США також готовий шукати шляхи протистояння кампанії з дезінформації на тему європейської інтеграції на Сході України, а за допомогою ЄС – і в Росії.

Санкцій з боку США буде недостатньо - політолог
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00
Сенаторам ця програма, як і наявна політика США в регіоні, здалася зам`ягкою.
Сенатор-республіканець Роберт Коркер заявив:

«Схоже, що занадто переживаючи щодо того, як би не образити Росію, адміністрація зробила висновок з самого початку, що пасивна відповідь може дати більший результат, ніж наполеглива лідерська роль США. Коли президент Янукович побачив, що ми не вдалися до рішучих дій, коли Росія практично оголосила бойкот українським товарам та вдалась до погроз. Він (Янукович - прим.) напевно, прийшов до тих же висновків, що і інші наші партнери у складних регіонах».
Сенатори вимагали більш рішучих дій. Голова сенатського комітету сенатор Роберт Менендес заявив про готовність Сенату самому запровадити цільові санкції, якщо кампанія з насилля та залякування в Україні триватиме. «Голос Америки» попросив сенатора пояснити, за яких умов та яким чином вони можуть бути введені.

Треба визначитися з лідером та перетворити Майдан на загальнонаціональний рух на зразок польської "Солідарності"
Бжезинський про українську опозицію
«Якщо ми продовжуватимемо бачити залякування, знущання та інколи фізичне насильство над тими, хто на Майдані та тими, хто просто мирно намагається продемонструвати свої погляди та домогтися змін, якщо уряд продовжуватиме піддавати їх репресіям - ми можемо розглянути, які санкції та візові обмеження можуть бути введені проти тих осіб в уряді, які діють проти мирних протестуючих», - сказав Менендес.
Збіґнєв Бжезинський поділився з присутніми своїми думками та порадами – не лише на адресу політиків США, а й опозиції в Україні.

Головна теза – треба визначитися з лідером та перетворити Майдан на загальнонаціональний рух на зразок польської "Солідарності". А росіяни з часом самі зрозуміють, що імперію – з Україною чи без – вони побудувати все одно не зможуть. Присутні слуханнями задоволенні.

Реакцію на санкції важко спрогнозувати - "регіонал"
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00
Присутній на слуханнях народний депутат, член ВО Свобода Олег Осуховський, був вражений не лише увагою США, а і детальною обізнаністю сенаторів з подіями в Україні:
«Наші враження є позитивні. Піднімалися важливі питання. Питання зокрема щодо побиття студентів, журналістів, громадсько-політичних діячів та зрештою українців і, звичайно, що Комітет взяв до уваги всі ці репресії, що відбуваються в Україні і я думаю. що зробить висновок і введе санкції поти української влади», - відзначив Осуховський.
Сенатський комітет з зовнішніх відносин взяв на себе роль лідера у формулюванні найбільш рішучих кроків політики США щодо України. Від його висновків за результатами цих слухань та реакцією на них з боку української влади багато в чому залежить подальша політика США відносно України.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG