Спеціальні потреби

США вичерпали потенціал переговорів з владою України - Сергій Лещенко


США важливі для олігархів, санкції будуть ударом - Лещенко
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:01 0:00

США важливі для олігархів, санкції будуть ударом - Лещенко

Америка дуже важлива для українських можновладців та олігархів, а санкції з боку США боляче по ним вдарять. Таку думку в інтерв'ю "Голосу Америки" висловив журналіст-розслідувач, заступник головного редактора сайту "Українська правда" Сергій Лещенко, який зараз перебуває у США.

"Сергій Клюєв, брат Андрія Клюєва минулого року двічі був у США, їхня група за два роки витратила 12 мільйонів гривень лише на американських лобістів, щоб у США презентувати свою позицію. Тому розмови про те, що Америка нікому не цікава - це просто дурниці", - вважає Сергій Лещенко.

"Обмеження віз є прерогативою Державного департаменту США, а фінансові санкції може накласти міністерство фінансів США за рекомендаціями президента", - нагадав журналіст.

США можуть запровадити санкції і без резолюцій
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00
​"Резолюція Сенату є додатковою спонукою для установ виконавчої влади розглянути запровадження санкцій", - розповів Сергій Лещенко.

Заступник головного редактора "Української правди" також перерахував українських чиновників, які на його думку знаходяться у "зоні ризику":

"Це Андрій та Сергій Клюєви, Віталій Захарченко, Михайло Добкін та Геннадій Кернес. Прізвища останніх минулого тижня лунали на зустрічі української діаспори та представників Адміністрації Обами".

На думку Лещенка, про вірогідність санкцій та конкретні імена можна буде судити наступного місяця після публікації звіту Державного департаменту про права людини.

"Санкції - це як ядерна зброя. Сама погроза їх застосування має приводити порушників до тями. Але на сьогодні, як я відчуваю, вже вичерпано весь потенціал мирних переговорів з українською владою і мова вже йде про більш жорсткі заходи", - заявив Сергій Лещенко.

"Григорія Суркіса позбавили візи США у 2004-му році через те, що він належав до клану, який займався порушеннями прав людини та фальсифікацією виборів перед Помаранчевою революцією. Це були персональні санкції відповідно до акту президента Буша номер 7750", - нагадав Лещенко.

"Проблеми з отриманням візи також мають люди з сумнівним минулим. Їх прізвища - це "іконостас" українського "Форбсу". Там є Ахметов, Фірташ, Іванющенко. Ці люди не можуть приїхати до США навіть при тому, що Ахметов володіє у США вугільним підприємством. Іванющенко ж заїхав у США на 2 дні використавши візу ООН. Це була ганьба на весь донецький клан, бо людина, яка не може заїхати в Америку змушена була шукати обхідні шляхи, купувати лобістів, які все це і організували", - розповів Лещенко.


Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG