Спеціальні потреби

Діаспора просить адміністрацію Обами ввести санкції проти українських чиновників


Діаспора наполягає на санкціях у діалозі із владою США
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:40 0:00
Українська діаспора у США обговорила з представникам адміністрації президента США Барака Обами шляхи впливу на українську владу та підтримки українців. Зокрема на зустрічі у Раді національної Безпеки США, яка відбулась у п'ятницю обговорювали прізвища українських чиновників, проти яких варто ввести санкції.

Серд імен, що називались - зокрема секретар РНБО Андрій Клюєв, міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін та мер Харкова Генадій Кернес.

На думку українських учасників зустрічі, вони давали накази правоохоронцям застосовувати силу до мирних демонстрантів та беруть участь у кричущій корупції та застосуванні спонсорованого державою насильства.

Між тим, У у понеділок в ході прес-конференції у Вашингтоні представник Державного департаменту Мері Гарф, відповідаючи на запитання "Голосу Америки", заявила, що рішення щодо введення санкцій проти українських чиновників не ухвалено, але на сьогодні розглядаються усі варіанти включно із санкціями.

На зустрічі, яка відбулась у п’ятницю американську владу представляла Карен Донфрід, помічник президента Обами і старший директор з питань Європи у Раді Національної Безпеки США.

Зустрічі сприяли співголови об'єднання "Американці українського походження за Обаму-Байдена"
Зустріч відбулась за сприяння Національного демократичного комітету США. Про це "Голосу Америки" повідомила Олександра Халупа, організатор зустрічі представників української діаспори з представниками Адміністрації Обами.

"Я виступила ініціатором зустрічі і отримала широку підтримку з боку різних організацій. Нашою метою було посилення підтримки демократичного процесу в Україні з боку США . Ми також хотіли дати потужний сигнал уряду України, що американці українського походження підтримують опозицію", - повідомила Алескандра Халупа.

За словами ініціаторів, проведенню зустрічі представників діаспори з посадовцями Адміністрації Обами сприяли співголови об'єднання "Американці українського походження за Обаму-Байдена". Допомогу в організації зустрічі також надав голова Ради етнічних громад Національного демократичного комітету США, Джим Зогбі.

Антологія Майкла Щура
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:49 0:00
Українську громаду на зустрічі окрім Александри Халупи, директора офісу заступників голів Національного демократичного комітету, представляли - Михайло Савків, директор Української національної інформаційної служби при Українському Конгресовому комітеті США, Андрій Фединський, член Ради етнічних громад Національного демократичного комітету, Юліан Кулас, голова об'єднання "Ukrainian Americans for Obama-Biden" та Ірина Халупа, екс-редактор Української редакції «Радіо свобода».

Про ймовірність запровадження санкції щодо українських чиновників протягом останнього часу йшлося у заявах Державного департаменту, Гельсінської комісії США та проектах резолюцій Сенату та Конгресу США.


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG