Спеціальні потреби

Нахабність назвали стратегічним резервом Росії - огляд західних ЗМІ


До 40 відсотків євромайданівців приходять на мітинги разом з членами родини, або друзями
На сторінках «Вашингтон пост» Дослідник Оксфордського університету, політолог Ольга Онуч резюмує результати профінансованого Британською академією анкетування учасників «Євромайдану» у Києві.

Дослідниця доходить кількох цікавих висновків: середній вік протестувальників старший, ніж повідомляють ЗМІ, а молодь не є більшістю у протестах. Водночас майже 40 відсотків учасників Євромайдану раніше не брали участь у протестах.

Натомість значніша частина мітингувальників брала участь у Помаранчевій революції. А ще - помітну частку протестувальників становлять російськомовні українці.

Українці схвалюють створення НОМ-у - опитування
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00
Ще одна знахідка – до 40 відсотків євромайданівців приходять на мітинги разом з членами родини, або друзями. Дослідження також звертає увагу, що чимало гасел Євромайдану ідуть корінням в Інтернет.

Так слоган UKRAINEUKRAINE, який акцентує увагу на літерах EU (European Union) спочатку став вірусним в соцмережах і вже звідти потрапив на вулиці.

З соціальних мереж учасники протестів схоже запозичують мову та гасла - пише Ольга Онуч.

Євробюрократи віддались від людей і дали козирі євроскептикам – про це у статті, яка має бути цікавою прихильникам євроінтеграції, пише Андреа Маммоне з Лондонського університету.

«Захмарне безробіття серед молоді, сувора фіскальна політика, заходи економії, очолювані Німеччиною, присутність мусульманських іммігрантів – все це дає чудове виправдання політикам, які радо звинувачують у бідах свої країн європейські та міжнародні інституції, як от лідер Національного Фронту у Франції Марін Лепен та євроскептик Гірт Вілдерс з Голандії», - пише автор.

У травні партії, які виступають проти ЄС, можуть отримати до 90 місць у Європарламенті – цитує стаття дослідження громадської думки.

Євромайдан це шизофренія - пише у статті для «Нешнл Інтерест» радник президента Росії з питань регіональної економічної інтеграції Сергій Глазьєв .

«Запропонована Україні угода про Асоціацію з ЄС не передбачає ні членства у союзі, ні безвізового режиму, ні фінансовою допомоги», - підкреслює автор.

Литовські та Польські політики прагнуть втягнути Європу у свою антиросійську авантюру
Сергій Глазьєв

Глазьєв називає українських демонстрантів наївними та закликає Захід звернути увагу на активність «нео-фашистів» у лавах протестувальників, які відкрито демонструють антисемітизм.

Представник країни, у якій діє закон про заборону пропаганди гомосексуалізму (Захід називає цей закон дискримінаційним) також звернув увагу на прояви гомофобії з боку учасників Євромайдану.

Позиція української влади також викликає у радника Путіна обурення. Він посилається на дослідження громадської думки, відповідно до яких, до 85 відсотків українців виступають за Спільний економічний простір з Росією.

Глазьєв фінішує думкою про те, що Литовські та Польські політики прагнуть втягнути Європу у свою антиросійську авантюру.
Путін хоче відновити статус Росії, зробивши її центром регіонального блоку

«Файненшл таймс» пише про центральну роль України у планах Путіна реінтегрувати колишній радянський простір.

«Два перші президентські терміни Путіна були присвячені перетворенню Росії на «енергетичну супердержаву». Перехід США на сланцевий газ завдав удару по цим амбіціям, тож Путін хоче відновити статус Росії, зробивши її центром регіонального блоку», - йдеться у статті.

Головне ж для ЄС не допустити посилення нового розділу на континенті – пише автор.

«Коли ситуація в Україні заспокоїться, ЄС варто задуматись над тим, щоб приєднатись до тристоронніх перемовин, запропонованих Києвом та Москвою.

Найбільшим стратегічним резервом та перевагою Росії є «наглість»
«Вашингтон пост» ставить питання, чи зможуть США та Росія відновити втрачену взаємну довіру.

З початком 3-го терміну Путін вперше з радянських часів ввів у відносини між країнам ідеологію. Відтепер Росія більше не вважає себе підзвітною Заходу у питаннях релігійної терпимості, прав геїв, верховенства права і зрештою демократі – йдеться у статті.

Найбільшим стратегічним резервом та перевагою Росії є «нахабність» - цитує експерта з безпеки Марка Галеотті автор статті. При цьому криза в Україні ще більше посилила старі суперечності між США та Москвою.

У 2014-му країнам таки доведеться працювати разом, навіть якщо жодна зі сторін не відчуває ентузіазму щодо цього – резюмує автор.


Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG