Спеціальні потреби

Економіка Європи непомітно одужує - економісти


Економіка Європи непомітно одужує - економісти
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Економіка Європи непомітно одужує - економісти

Криза, яка міцно прихопила Європу у 2008-му не закінчиться і у 2014-му році, незважаючи на певні позитивні зрушення.

Статистика свідчить, європейська криза вперто тягнеться вже 6-й рік. Але опинившись у Лондоні на Оксфорд стріт, ви б про це здогадались.

"Мені здається цей рік був кращий за 2 попередні. Люди можуть дозволити собі дещо більше. Можуть себе побалувати", - каже чоловік.

"Цей рік був добрим. Лондон це окремий світ. Тут справи ідуть добре. У інших містах Європи – мабуть, все по-іншому", - додає менеджер з продажів Сандра.

Економісти дали проноз на 2014-й
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00
Економіка Британії зараз одна з найздоровіших у Європі. І все ж навіть тут магазини змушені були заманювати покупців знижками задовго перед Різдвом. У деяких країнах Єврозони погіршення проявляється значно очевидніше.

"Деякі країни обтяжені боргами та безробіттям. Потрібно ще більше затягувати пояси, а суспільство з цим не погоджується", - говорить аналітик Бен Мей.

Незгода виражається у протестах, подібних до грецьких, та дає про себе знати на виборчих дільницях. У деяких країнах надто ощадливі уряди не пережили вибори.

Економісти не мають єдиної думки щодо жорсткої економії. Багато з них кажуть, що надмірна ощадливість шкодить оскільки сповільнює економіку.

Економічні авто б'ють по американській кукурудзі
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00
"Ситуація у Єврозоні дещо покращилась , але проблем лишилось багато. Варіантів знову зануритись у кризу – більш ніж достатньо", - говорить Бен Мей.

Втім навіть поза Британією та Німеччиною є приводи для оптимізму. Професор Іен Бегг з Лондонської школи економіки каже – позитивом є вже те, що про колапс єврозони не говорять.

"Це рік, який європейські лідер будуть пригадувати із задоволенням. Ситуацію змінено. Але покращення ще не торкнулось людей – прибутки низькі, а безробіття високе", - розмірковує економіст.

Назви вулиць у США підлаштовують під китайців
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00
У Лондоні на Оксфорд стріт покупці кажуть, хоч і витрачають гроші на подарунки, на серці - неспокій.

"Я не буду витрачати гроші як божевільний. Куплю щось дітям, жінці, родині. Маленькі подарунки на свято, нічого надмірного", - каже чоловік.

Такі ж настрої у більшості європейців. У той час коли континент повільно оговтується після п‘яти років кризи, дня багатьох ознак покращення – ще поки не видно.


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG