Спеціальні потреби

Якби Тимошенко звільнили, Янукович вже втратив би владу - політолог


Євромайдан не врахував єдність влади- політолог
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:16 0:00

Євромайдан не врахував єдність влади- політолог

Майданна форма протесту себе вже вичерпала. Про в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив політолог, професор університету Бейлор (штат Техас), Сергій Куделя.

Куделя назвав ряд причин через які Євромайдан не зміг досягнути зміни влади.

"Ми хотіли робити революцію без революційних лідерів. Це було би можливо, якби влада всередині прогнила, але як ми побачили, владна еліта зберегла свою єдність навколо Януковича. В таких умовах потрібні були дуже сильні революційні лідери", - зазначив Сергій Куделя.

"Як виявилось в Україні є лише один революційний лідер, і цей революційний лідер зараз знаходиться за ґратами", - каже Куделя.

Повалений Ленін буде єдиним досягненням Євромайдану?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00
На думку політолога, якби Тимошенко була на свободі, ймовірно Януковича би вже не було при владі.

Сергій Куделя також зазначає, що зовнішні партнери опозиції у якийсь момент виступили фактором стримання протесту і не дали йому перетворитись на справжній революційних рух.

Фінансові інтереси, які стоять за лідерами опозиції - на думку Куделі - також вплинули на розгортання Євромайдану.

"Великі олігархи фінансують, як владу так і опозицію і, мені здається, що вплив цих людей на лідерів опозиції також був дуже важливим", - зазначив професор університету Бейлор.

Сергій Куделя критично відгукнувся про утворення Народного об'єднання "Майдан", яке на його думку є бюрократичною структурою сформованою у непрозорий спосіб.

"Рішення про створення чергової бюрократичної структури є свідченням відсутності у лідерів опозиції розуміння, куди рухатись далі", - зазначив Куделя.

У політолога є чимало запитань і до способу ухвалення рішення про створення НОМ.

"Ми бачимо список із дуже поважних осіб, який був сформований у кулуарний спосіб і був затверджений формально шляхом піднесення рук на майдані. Безперечно для часів Запорізької січі такий спосіб ухвалення рішень був би прийнятним, але у 21-му сторіччі люди вже мають доступ до Інтернету, сучасних технологій", - розмірковує політолог.


XS
SM
MD
LG