Спеціальні потреби

Повалений Ленін буде "єдиним досягненням" Євромайдану?


Повалений Ленін буде єдиним досягненням Євромайдану?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Повалений Ленін буде єдиним досягненням Євромайдану?

Схоже, що влада розуміє мову сили і мирні протести сприймає як прояв слабкості
Тарас Личук
В Інституті Кеннана - представники різних регіонів України, Харкова, Рівного, Донецьку, Львова.

Харківчанка Оксана Нестеренко пояснює, українці вийшли на вулиці, бо інших методів не лишилось.

"Відповідно до Конституції України - джерелом влади є народ. У нас демократія, тож люди мають право виходити на мирні демонстрації. Тим більше, якщо не маємо шляху досягнути верховенства права у моїй країні", - каже професор юридичної Академії України імені Ярослава Мудрого.

Питання, що зробити Євромайдану, щоб влада почула людей - лишається відкритим.

"Я цю думку не обов’язково підтримую. Але схоже, що влада розуміє мову сили і мирні протести сприймає як прояв слабкості. Це не значить, що я закликаю до насильства, але про менталітет нашої влади варто задуматись", - говорить докторант Мерілендського університету Тарас Личук з Рівного.

Не досягнути нічого більшого ніж скинути Леніна – це просто колосальна витрата енергії
Назар Холод
Львів'янин, економіст Назар Холод, побивається, а якщо повалений Ленін так і лишиться єдиним сумнівним досягнення Євромайдану?

"Вивести на вулицю 100 000 людей і не досягнути нічого більшого ніж скинути Леніна – це просто колосальна витрата енергії. Думаю, що ніхто не був готовий до такого рівня протестів. Ні Янукович, ні опозиція", - говорить економіст.

Метью Рожанські, бачить два можливі сценарії розвитку подій. Перший - «класичний український» - проблему просто заговорять:

Гроші Путіна підуть олігархам - Чалий
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00
"Політики шукатимуть компроміс. Хтось з людей лишиться на майдані, хтось – піде. Наступають свята. Люди мерзнуть, не хочуть далі протестувати, весь цей час режим їх ігнорує, а наприкінці, можливо (!), вдається до косметичних змін і символічних жертв, які задовольнять ядро протестувальників і міжнародна спільнота буде триматись осторонь", - каже Рожанські.

Другий сценарій – більш екстремальний.

"Люди протестують і далі. І якщо режим спробує прибрати їх силою, це їх спровокує і тоді, як і 30-го листопада та 11-го грудня, громадськість обуриться", - говорить директор Інституту Кеннана.
Україна щодня стає слабшою у ситуації, коли країна є залежною, коли постійно іде торг, пошук того, хто заплатить за Януковича
Метью Рожанські

Рожанські вважає, що і Майдан не закінчився, і для Януковича нічого не закінчилось після угод з Путіним.

"Україна щодня стає слабшою у ситуації, коли країна є залежною, коли постійно іде торг, пошук того, хто заплатить за Януковича. У короткотерміновій перспективі це дозволить йому вижити, але це не є ефективною стратегією на довгий час для нього самого".

Вуличні протести це тиск – який важко ігнорувати вважає Рожанські. Рівенчанин Тарас Личук погоджується і вважає, що зрештою облога влади дасть результат.

"Якщо Майдан навіть просто буде стояти, він досягне тієї критичної маси, коли змін вже не можна буде уникнути", - каже Личук.


XS
SM
MD
LG