Спеціальні потреби

"Януковичу може знадобитись не лише фінансове втручання Москви" - огляд преси


Відстань між дивакуватими ідеями та кровопролиттям значно менша ніж ми хотіли би
Тімоті Снайдер, Нью-Йорк ревью оф букс
Будь-яка угода Януковича з Москвою може розлютити не лише людей на вулиці, але і тих, хто володіє реальною владою у країні. А за цих умов, можливо Януковичу знадобиться не лише фінансове втручання з боку Москви.

Про це ще у четвер попереджав у публікації у «Нью-Йорк ревью оф букс» Тімоті Снайдер.

«Джерелом підтримки Януковича можуть стати люди у Москві, які відмовляють українській нації у праві на існування», - допускає Снайдер.

«Відстань між дивакуватими ідеями та кровопролиттям значно менша ніж ми хотіли би», - пише Снайдер звертаючи увагу на те, що і президент РФ і російські дипломати неодноразово заявляли, що українці та росіяни це один народ.
Росія дала Україні фінансовий порятунок
Нью-Йорк Таймс

Натомість «Нью-Йорк Таймс» у вівторок на своєму сайті пише, що Росія дала Україні фінансовий порятунок, коментуючи угоду Януковича і Путіна.

Матеріал називає крок Росії «сміливим та ризикованим», з огляду на масові вуличні протести у Києві і зазначає, що схоже Росія знову випереджає Європу та США у боротьбі за вплив.

Коротка стаття підкреслює, що ще не відомо, що саме Росія отримає за надану допомогу і зазначає, що Москва дозволила Януковичу відкласти переговори з МВФ та Америкою.
Він абсолютно не сприймає протести
Дейлібіст
«Він абсолютно не сприймає протести, називає їх учасників екстремістами та хуліганами», - популярне онлайн видання «Дейлібіст» переказує враження сенатора-республіканця МакКейна від спілкування з президентом України.

Зупинити тиск Росії на Київ, поставивши під удар міжнародний імідж Путіна - закликає уряд США колишній високопосадовець Держдепу а нині дослідниця Гарвардського університету, Пола Добрянськи у дописі у «Вашингтон Пост».
Москву треба попередити
Пола Добрянськи, Вашингтон Пост

«Москву треба попередити, спочатку приватно, а потім і публічно, що США домагатимуться широкого кола заходів, включно з санкціями Всесвітньої організації торгівлі, виключення з великої вісімки та бойкоту Олімпійських ігор у Сочі» - пише Добрянськи.

Автор також радить Обамі та ЄС задуматись над правильним фінансовим заохоченням для Києва.

«Дії українських протестувальників мають надихнути дипломатичну атаку з боку США та Європейського союзу», - пише Пола Добрянски.

«До початку протестів в Києві, три опозиційні партії були маргіналізовані, тепер ж найбільші з усіх дивіденди отримує ВО Свобода» - пише «Нью-Йорк Таймс».

Видання звертає увагу на роль ВО Свобода у Євромайдані у матеріалі під назвою «Відчуття незручності в час, коли одна опозиційна партія грає помітну роль в українських протестах».
Олег Тягнибок заслужив повагу західних дипломатів тим, що тримає під контролем некероване вуличне націоналістичне крило
Ендрю Креймер, Нью-Йорк Таймс

«Свободівці – це вуличні м’язи протесту, саме вони стоять на барикадах у шоломах з кийками, очікуючи спецепризначенців», - пише автор Ендрю Креймер.

«До лав Свободи все ще входять невиправні неонацисти» - додає автор із посиланням на «організації, які вивчають ненависницькі групи у Європі».

Стаття звертає увагу на різні версії щодо зростання популярності ВО Свобода : від обурення українців проросійським характером політики президента до сприяння самого президента, який прагне створити противагу Тимошенко.

Водночас стаття зазначає, що Олег Тягнибок заслужив повагу західних дипломатів тим, що тримає під контролем некероване вуличне націоналістичне крило.

Українські протестувальники налаштовуються на тривале протистояння
Волл-стріт Джорнал
А «Волл-стріт Джорнал» звертає увагу, що українські протестувальники налаштовуються на тривале протистояння. Стаття присвячена самоорганізації на Євромайдані, роботі волонтерів та використанню соціальних мереж протестним рухом в Україні.

Автор знайшов на Євромайдані добре налагоджену структуру, співпрацю людей різних поколінь, медичні та охоронні підрозділи, два пересувних рентгени та університет. Волонтери, які працюють на Євромайдані по 15 годин не планують здаватись – пише Волл-стріт Джорнал.


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG