Спеціальні потреби

Нуланд: Українці не підтримають президента, який не веде до Європи


«Народ України більше не підтримуватиме жодного президента - діючого, чи майбутнього - якщо він не веде їх до Європи» – Вікторія Нуланд

«Найбільше досягнення руху Майдану у тому, що він показав, що народ України більше не підтримуватиме жодного президента - діючого, чи майбутнього - якщо він не веде їх до Європи» - заявила заступник Державного Секретаря США Вікторія Нуланд, цитуючи, за її словами, впливового українського бізнесмена.

Виступаючи у Національному прес клубі у Вашингтоні американський високопосадовець заявила: «Те, що почалося 24-го листопада, як протести проти рішення президента Януковича взяти паузу на шляху до Європи, стало чимось значно глибшим та більшим. Після того, як сили безпеки пролили кров 30-го листопада, цей рух став рухом за справедливість, громадянські права та бажання українців мати уряд, який поважає їх, дослухається до них, захищає їх та турбується про них. Це вияв наміру українців мати сучасний демократичний уряд».

За словами Вікторії Нуланд, вона відчула такий настрій, коли вперше побувала на Майдані 5-го грудня.

Вікторія Нуланд також ще раз наголосила, що застосування сили проти мирних протестів є неприпустимим.

«Я дала чітко зрозуміти позицію США: те, що відбулося 10-го грудня і взагалі те, що відбувається з точки зору безпеки, є абсолютно недопустимим у європейській країні, у демократичній країні. У розмові з Віктором Януковичем, я також дала чітко зрозуміти, що США вірять, що вихід для України є, і Україна все ще може врятувати європейське майбутнє. Для цього необхідно зробити негайні кроки щоб зняти напругу, розв’язати кризу та повернути Україну до переговорів з Європою та МВФ» - заявила заступник Державного секретаря США Вікторія Нюланд.


Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG